Aktuality

Tlačové správy

Tlačové správy
19 Jún 2014
Ste šedivý z vašich kolegov?

Združenie mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS) usporiadalo Klub riadenia na tému: Ako nebyť na všetko sám a nestratiť kontrolu nad firmou? Klub sa niesol v duchu praktických rád o zostavení tímov vo firmách rôznych zameraní. Cieľom bolo oboznámiť mladých podnikateľov ako efektívne vyskladať tímové role.

Tlačové správy
19 Máj 2014
Pre vyše 70% začínajúcich podnikateľov je Slovensko malý trh! Vyše 13% z nich má namierené do Rakúska.

Je prirodzené, že podnikatelia, ktorým sa na Slovensku podarilo so svojimi produktmi, či službami uspieť, mieria na zahraničné trhy.

Tlačové správy
14 Marec 2014
Len 10% firiem dokáže so svojím nápadom uspieť!

V posledných rokoch sa stále viac stretávame s príbehmi startupov a mladých podnikateľov, ktorí sa presadili nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Tlačové správy
25 Február 2014
Ako rozšíriť podnikanie do Rakúska?

Až 70,5% firiem by chcelo podnikať v zahraničí!

Tlačové správy
13 December 2013
Kde začať s podnikaním?

Mestá Viedeň a Bratislava sú od seba vzdialené len niekoľko desiatok kilometrov. Pritom každé z nich má svoj vlastný jazyk, kultúru, ekonomiku a začínajúcich podnikateľov, ktorí prichádzajú s inovatívnymi myšlienkami na trh.

Tlačové správy
28 November 2013
Daňové licencie poškodia najmä malé firmy a startupy

Práve dnes bude parlament prerokovávať vládnu novelu zákona o dani z príjmov, ktorá zavádza aj tzv. daňové licencie.

Tlačové správy
15 November 2013
Tím odborníkov na rakúsky trh bude koučovať 10 slovenských mladých firiem a ušetrí im viac ako 10 000 eur

V podnikaní je informácia, ktorá rozšíri obzory a vytýči nové ciele, často na nezaplatenie. Hlavne v čase, keď sa firma snaží expandovať na nové trhy je dôležité nezanedbať právne a ekonomické aspekty trhu a tým predísť komplikáciám, či strate zákaziek.

Tlačové správy
17 Október 2013
Byrokratický nezmysel roka 2013

Po úspešnom prvom ročníku ankety Byrokratický nezmysel roka sa Združenie mladých podnikateľov Slovenska, Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania, Združenie podnikateľov Slovenska a Republiková únia zamestnávateľov rozhodli pokračovať v udeľovaní tejto anticeny.