Aktuality

Tlačové správy

Tlačové správy
16 Október 2013
HONGKONG – brána na čínske trhy

Hongkong už roky určuje trendy v technologických novinkách, dizajne, vývoji a aj v móde.

Tlačové správy
03 Október 2013
LOGOPEDICKÁ HRA PRE DETI OD ŠTUDENTOV VYRAZILA REČ

Združenie mladých podnikateľov Slovenska včera, počas slávnostného galavečera Diamanty slovenského biznisu, vyhlásilo víťazov druhého ročníka súťaže Podnikateľský nápad roka.

Tlačové správy
10 September 2013
Podnikanie v Hong Kongu

Hongkong je miesto, kde sa spája dynamická ekonomika s ideálnou polohou a príležitosťami, nie len pre domácich podnikateľov. Mnohí o ňom hovoria ako o bezpečnej bráne, ktorá otvára zahraničiu ázijský trh. Niet sa čo čudovať.

Tlačové správy
20 Máj 2013
Podnikatelia hláste, ktoré zákony vám komplikujú život

Združenie mladých podnikateľov Slovenska dnes vyhlásilo druhý ročník súťaže Byrokratický nezmysel. Byrokratický nezmysel 2013 je súťaž o anticenu pre legislatívne opatrenie komplikujúce život podnikateľom.

Tlačové správy
17 Máj 2013
Zahraničná expanzia je pre väčšinu startupov ekonomickou nevyhnutnosťou

Dve tretiny mladých podnikateľov považujú zahraničnú expanziu za nevyhnutný predpoklad ziskovosti svojich startup projektov. Ukazujú to priebežné výsledky prieskumu Združenia mladých podnikateľov Slovenska.

Tlačové správy
14 December 2012
Mladí podnikatelia chcú expandovať na zahraničné trhy, podceňujú však znalosť legislatívy

Podľa prieskumu Združenia mladých podnikateľov Slovenska sa najviac o expanziu do zahraničia snažili mladí slovenskí podnikatelia zo sektora výroby (56 %). Nasleduje sektor služieb (35 %) a obchodu (24 %).

Tlačové správy
05 December 2012
Rakúšania a Slováci sa spájajú pri podpore start-upov

Viedenská agentúra pre podporu podnikania, ZMPS a NARMSP zorganizovali v Bratislave dňa 4. decembra 2012 stretnutie kľúčových hráčov podpory pre začínajúcich podnikateľov z Rakúska a Slovenska pod názvom: Ako povzbudiť start-upy z Viedne a z Bratislavy?

Tlačové správy
04 December 2012
Zo školy do biznisu

Združenie mladých podnikateľov Slovenska v roku 2012 uskutočnilo pilotný projekt zameraný na sériu aktivít napomáhajúcich štartu podnikania absolventov stredných a vysokých škôl.