Aktuality

Tlačové správy

Tlačové správy
22 September 2015
Malé a stredné podniky sa možno budú mať lepšie

Ministerstvo hospodárstva pripravilo návrh zákona o podpore malého a stredného podnikania, ktorý má v značnej miere uľahčiť život a pomôcť malým a stredným podnikateľom.

Tlačové správy
10 Jún 2015
Štát ide podporovať startupy, väčšina klasických podnikateľov ostáva mimo hru

Schválená štátna Koncepcia na podporu startupov a startupového ekosystému prináša zvýhodnenia pre startupy, klasických podnikateľov však vynecháva.

Tlačové správy
10 Jún 2015
Podnikatelia odmietajú výnimky z daňových licencií pre startupy, požadujú rovnaké podmienky pre všetkých

Vláda ide startupom odpustiť daňové licencie v úvodných rokoch podnikania, podnikatelia požadujú rovnaké podmienky pre všetky začínajúce firmy.

Tlačové správy
14 Apríl 2015
Ako prekonať pochybnosti pri štarte podnikania?

Častý dôvod, prečo sa mladí ľudia boja začať podnikať, nie sú chýbajúce nápady, ale skúsenosti. Na všetky otázky typu „Čo ak...“ odpovedia mladým skúsení podnikatelia vďaka európskej iniciatíve s názvom Watify.

Tlačové správy
30 Marec 2015
Mýty a realitu podnikania mladým ľuďom priblížilo Entrepreneurship Forum 2015

O svoj podnikateľský príbeh, prístup k inováciám, zamestnávaniu ľudí, o dobré a zlé podnikateľské rozhodnutia a ďalšie skúsenosti sa v Bratislave s mladými ľuďmi podelili ostrieľaní podnikatelia.

Tlačové správy
30 December 2014
Poznáme výsledky ankety Byrokratický nezmysel roka 2014!

Aj tretí ročník ankety potvrdil, že o legislatívne opatrenia, ktoré zbytočne komplikujú život podnikateľom na Slovensku, nie je núdza.

Tlačové správy
08 December 2014
TwinEntrepreneurs – prepájanie slovenskej a rakúskej startup scény

Projekt TwinEntrepreneurs vznikol ako spoločná iniciatíva Vienna Business Agency, Slovak Business Agency a Združenia mladých podnikateľov Slovenska v decembri 2012 na podporenie start-upov v regióne Viedeň – Bratislava.

Tlačové správy
02 December 2014
Hlasujte za Byrokratický nezmysel roka 2014

Po úspešných predchádzajúcich dvoch ročníkoch vyhlasuje Združenie mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS) po tretíkrát anketu Byrokratický nezmysel roka 2014 o “anticenu” za legislatívne opatrenia, ktoré komplikujú život podnikateľom na Slovensku.