Aktuality

Všetky

ZMPS v médiách
19 Marec 2012
HOSPODÁRSTVO: V Bratislave sa stretnú mladí podnikatelia

Bratislava 19. marca (TASR) - Ako začať podnikať, význam tzv. podnikateľských anjelov a ako ich získať a na mnohé ďalšie otázky by mali nájsť odpoveď mladí začínajúci podnikatelia na 2. ročníku konferencie Stredoeurópske fórum podnikateľských anjelov, ktorý sa uskutoční 22. marca v Bratislave.

Informácie
02 Marec 2012
Podnikateľský nápad roka 2012

Podnikateľský nápad roka 2012 je prvou súťaž svojho druhu na Slovensku. Jej cieľom je motivovať mladých ľudí k rozvoju a realizácii ich podnikateľských nápadov. Finalisti súťaže získajú ceny, ktoré prispejú k premene nápadov na reálne podnikanie.

Tlačové správy
27 Február 2012
Podnikateľky na Slovensku uprednostňujú živnosť, muži „eseročky“

Bratislava, 27. februára 2012. Podľa prieskumu, ktorý nedávno realizovalo Združenie mladých podnikateľov Slovenska, ženy pri zakladaní podnikania viac uprednostňujú živnosť (56 % opýtaných), muži spoločnosť s ručením obmedzeným (52 % respondentov).

Informácie
23 Február 2012
2% z Vašich daní pomôžu mladým podnikateľom rozvíjať sa

Pomôžte spolufinancovať naše vzdelávacie aktivity poukázaním 2% zo zaplatených daní ZMPS. Vaše 2% sú časťou povinného odvodu daní. Vašim rozhodnutím ich len presmerujete na podporu mladým podnikateľom.

Tlačové správy
08 Január 2012
Ženy sa na podnikanie pripravujú zodpovednejšie

Bratislava, 8. januára 2012. Ženy sú pri príprave na podnikanie zodpovednejšie ako muži. Kým takmer 40 % mužov uviedlo, že pred začatím nezostavovalo podnikateľský plán, u žien to bolo len necelých 30 %.

Informácie
02 Január 2012
Hľadáme začínajúce podnikateľky so záujmom o mentoring!

Dňa 15. novembra 2011 Európska komisia na gala večeri vo Varšave predstavila Európsku sieť mentorov pre začínajúce podnikateľky.

Informácie
31 December 2011
Rozhovory s angel investormi do startupov

Počas celej jesene mali čitatelia Hospodárskych novín možnosť pravidelne čítať rozhovory s niektorými investormi z Klubu podnikateľských anjelov Slovenska. Vyberáme niekoľko ich myšlienok.

Informácie
31 December 2011
Prieskum potrieb mladých podnikateľov a prekážok v ich podnikaní - zistenia

Prieskum potrieb mladých podnikateľov v SR a prekážok v ich podnikaní bol zameraný na identifikáciu základných problémov ťažiacich mladých podnikateľov s nadväznou analýzou bariér zabraňujúcich rozvoju podnikania mladých ľudí na Slovensku.