HOSPODÁRSTVO: V Bratislave sa stretnú mladí podnikatelia

Bratislava 19. marca (TASR) - Ako začať podnikať, význam tzv. podnikateľských anjelov a ako ich získať a na mnohé ďalšie otázky by mali nájsť odpoveď mladí začínajúci podnikatelia na 2. ročníku konferencie Stredoeurópske fórum podnikateľských anjelov, ktorý sa uskutoční 22. marca v Bratislave.

Ako povedal pre TASR Ján Solík zo Združenia mladých podnikateľov Slovenska, ktoré spoločne s Národnou agentúrou pre rozvoj malého a stredného podnikania a Združením podnikateľov Slovenska podujatie organizujú, už prvý ročník sa stretol s veľkým ohlasom a chcú naň nadviazať.

Začali sa viaceré úspešné projekty podporované podnikateľmi (podnikateľskými anjelmi), ktoré sa ukazujú ako životaschopné. Aj na 2. ročníku sa o svoje skúsenosti s mladými nádejnými podnikateľmi podelia zahraniční experti, ktorí majú bohaté skúsenosti z praxe. Na programe prednášky ako napríklad Podnikateľskí anjeli a ich význam pri financovaní inovácií, Úloha podnikateľských anjelov a sietí podnikateľských anjelov v Európe, ale aj Podnikateľský anjel - šanca získať kapitál a know-how a mnohé ďalšie.