Bratislava opäť v centre pozornosti investorov a start-upov

V Bratislave sa dnes uskutočnil druhý ročník podujatia Stredoeurópske fórum podnikateľských anjelov. Po roku sa na ňom opäť stretli stredoeurópski investori (biznis anjeli) a mladí podnikatelia hľadajúci rozvojový kapitál.

Cieľom podujatia je prinášať na Slovensko skúsenosti s investovaním do start-upov v okolitých krajinách, cenné rady a tipy ako získať investora pre svoj inovatívny nápad, ale tiež dať mladým podnikateľom šancu prezentovať svoje podnikateľské plány potenciálnym investorom.

Druhý ročník Stredoeurópskeho fóra podnikateľských anjelov bol organizovaný Združením mladých podnikateľov Slovenska, Združením podnikateľov Slovenska a Národnou agentúrou pre rozvoj malého a stredného podnikania. Zúčastnilo sa na ňom viac ako 100 hostí, s ktorými sa o svoje skúsenosti podelili investori z Rakúska, Maďarska  či susednej Českej republiky. Nosnými témami boli podnikateľskí anjeli a ich význam pri financovaní inovácií a start-up investície z pohľadu investorov. O svoje cenné skúsenosti sa prišla podeliť aj zástupkyňa európskej siete angel investorov Chiara de Caro (The European Trade Association for Business Angels, Seed Funds and other Early Stage Market Players), ktorá hovorila o význame podnikateľských anjelov a sietí podnikateľských anjelov v Európe.

Okrem zahraničných rečníkov na podujatí vystúpili aj investori zo Slovenska. Porovnanie start-upov v Silicon Valley a na Slovensku z pohľadu aktívneho investora ponúkol slovenský biznis anjel Ladislav Kossár.

Popoludňajšia časť podujatia bola zameraná na prezentáciu biznis plánov investorom. Najmä mladí podnikatelia mali šancu predstaviť svoje nápady z oblasti  informačných technológií, elektrotechniky, potravinárstva a ďalších odvetví. 11 inovatívnych podnikateľov malo jedinečnú príležitosť prezentovať  svoj biznis investorom združeným v Klube podnikateľských anjelov Slovenska a získať tak kapitál a skúsenosti na rozvoj svojho podnikania.