Aktuality

Všetky

PríležitostiViditeľné iba pre členov
20 Február 2015
Švajčiarsky CERN hľadá slovenských dodávateľov

MSVVS SR, MH SR, delegácia SR v CERNe a európska organizácia pre jadrový výskum CERN pripravujú v marci konferenciu, v rámci ktorej je cieľom nadväzovať nové spolupráce vo vedeckej i biznisovej oblasti.

InformácieViditeľné iba pre členov
11 Február 2015
Nemecká minimálna mzda od roku 2015

Nemecký zákon o minimálnej mzde sa vzťahuje aj na zahraničných zamestnávateľov, ktorí majú zamestnancov v Nemecku, zabezpečili sme Vám v spolupráci s našou ambasádou českú verziu nemeckého zákona o minimálnej mzde a ďalších súvisiacich predpisov a dokumentov.

Informácie
10 Február 2015
ZMPS v roku 2014

Čo sa nám podarilo v roku 2014 v ZMPS a v JEUNE (Young Entrepreneurs’ Organization of the European Union)? Prezradia vám to výročné správy, naša i našej partnerskej organizácie.

ZMPS v médiách
05 Január 2015
ZMPS v médiách v novembri a decembri 2014

Vybrané mediálne výstupy Združenia mladých podnikateľov Slovenska.

Tlačové správy
30 December 2014
Poznáme výsledky ankety Byrokratický nezmysel roka 2014!

Aj tretí ročník ankety potvrdil, že o legislatívne opatrenia, ktoré zbytočne komplikujú život podnikateľom na Slovensku, nie je núdza.

Tlačové správy
08 December 2014
TwinEntrepreneurs – prepájanie slovenskej a rakúskej startup scény

Projekt TwinEntrepreneurs vznikol ako spoločná iniciatíva Vienna Business Agency, Slovak Business Agency a Združenia mladých podnikateľov Slovenska v decembri 2012 na podporenie start-upov v regióne Viedeň – Bratislava.

PríležitostiViditeľné iba pre členov
07 December 2014
Program vysielania európskych podnikateľov do Brazílie na výmenu skúseností

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR informuje o iniciatíve Európskej komisie CONNECT, ktorá podporuje výmenu novo-etablovaných a perspektívnych podnikateľov medzi Brazílskou federatívnou republikou a Európou.

Informácie
05 December 2014
Zmeny v podnikateľskej legislatíve od roku 2015

Legislatívne zmeny platné od začiatku roka 2015 budú pre väčšinu podnikateľov predstavovať sťažené podnikateľské prostredie. Prinášame prehľad tých najdôležitejších.