Spotlight Singapore Bratislava

Vzdelávanie a expanzia

V septembri zavíta na Slovensko úspešný projekt Spotlight Singapore. Po Tokiu, Hongkongu, Moskve a Kapskom meste to bude prvýkrát, keď koordinovaná mnohočlenná singapurská delegácia navštívi Strednú Európu!

Od 23. septembra do 26. septembra bude 120-členná singapurská delegácia spoznávať slovenské podnikateľské, kultúrne a umelecké prostredie. Súčasťou delegácie sú top manažéri z oblasti financií, realít, kreatívneho a zábavného priemyslu, vzdelávania, hoteliérstva a gastronómie, ktorých láka na vlastnej koži objavovať nové príležitosti spolupráce so Slovenskom. Medzi účastníkmi Spotlight Singapore je aj tridsať študentov z Temasek Polytechnic. Po Bratislave sa zastaví delegácia na jedeň deň v Brne a odtiaľ smeruje do Prahy.

Singapur takmer nepozná pojem nezamestnanosť – drží ju na 2 percentách. Toto dynamické globálne mesto sa často uvádza ako príklad harmonického multikultúrneho spolužitia – vedľa seba tu žijú katolíci, budhisti, moslimovia, hinduisti
aj taoisti.Kozmopolitný Singapur má štyri oficiálne jazyky, úradným jazykom je angličtina. Nečudo, že Singapur sa uvádza za najlepšie miesto v Ázii na život, prácu a zábavu. Za voľbou prepojiť návštevu Bratislavy s návštevou Prahy je viacero dôvodov. Spoločné dejiny, dobré bilaterálne vzťahy a centrálna pozícia oboch v srdci Európy – organizátori považujú obe krajiny za výborný odrazový mostík so skvelými príležitosťami pre singapurských podnikateľov, ktorí by chceli expandovať do Východnej a Západnej Európy.

Jadro programu Spotlight Singapore v Bratislave pozostáva 24.9. z prezentácií kľúčových vládnych predstaviteľov, biznis lídrov a mladých podnikateľov z oboch krajín a z príležitostí na networking so slovenskými mladými podnikateľmi. Počas 25.9. nasledujú návštevy konkrétnych prevádzok spoločností (medzi inými Elesko, Spa Piešťany a ÚĽUV). 

Mladí podnikatelia budú mať okrem možnosti spoznať svojich obchodných partnerov z bašty áziského biznisu aj možnosť spoznať áziskú kultúru. Living Dreams - koncertná suita za svitania zaznie v Novej budove SND o 24.9. o 20.00 hodine. Predstavenie Living Dreams je komorné dielo, ktoré prepája hudbu s videoprojekciou. Naštudoval ho hudobný skladateľ a dirigent Iskandar Ismail. Inšpiroval sa singapurským románom If We Dream Too Long (Ak budeme snívať pridlho), kde hlavná postava vnútorne vzdoruje mainstreamovému životnému štýlu, požiadavkám spoločnosti a rodiny. Únik hľadá v snoch, v ktorých odlieta do exotických neznámych miest, a v mori, ktoré tak veľmi miluje. Iskandar Ismail touto farebnou mozaikou tlmočí nádeje a túžby mladej generácie v 21. storočí, kedy technológie a internet nanovo zadefinovali priestor, čas a najmä vzťahy, a poriadne zatriasli existujúcimi konceptmi životného štýlu, kultúry a tradícii. V predstavení bude známych singapurských hudobníkov hrajúcich na tradičných čínskych nástrojoch sprevádzať slovenský fujarista. 

V Združení mladých podnikateľov Slovenska sa na toto unikátne podujatie tešíme, veríme, že mnohým našim členom otvorí dvere k novým obchodným príležitostiam v Ázii.