Metro ON Line 2019

Vzdelávanie a expanzia

Spolutvorca celosvetovo úspešnej hry Angry Birds, americký špeciálny agent FBI, ale aj slovenskí zlatí hokejisti z Göteborgu budú patriť medzi mnohých rečníkov na konferencii Metro ON Line.

V popradskom Aquacity sa stretne v máji viac ako tisíc podnikateľov, manažérov a mladých ľudí, aby si rozšírili svoje poznatky z oblasti technológií a podnikania a získali nové kontakty pre svoj biznis.

Mladí podnikatelia na Metro ON Line 2019

Konferencia Metro ON Line trvá päť dní, no do pozornosti dávame najmä záverečné dva.

V rámci celého týždňa bude ZMPS garantom piatkového programu (17. 5. 2019), ktorý bude patriť mladým podnikateľom. 

Počas celodenného programu ťa čakajú prednášky a diskusie na témy:

  • expanzia na zahraničné trhy
  • rodina a podnikanie
  • technológie v podnikaní

Nebudú chýbať ani hokejové a športové hviezdy a ich pohľad na podnikanie. 

Ak si aj ty v duchu hovoríš "mňa sa téma bezpečnosti na internete nedotýka", tak počas štvrtkového programu  zistíš opak. Zažiješ kybernetický útok na firmu, dozvieš sa ako sa brániť pred útokom na osobnú digitálnu identitu a svoje know-how sa podelí aj špeciálny agent FBI pre Cyber Security Peter J. Ahearn.

Zvýhodnené vstupné pre členov ZMPS

Členovia ZMPS majú nárok na registráciu počas všetkých dní za znížený poplatok 80€ bez DPH/deň namiesto 180€ bez DPH/deň. Okrem zníženej ceny máš ako člen ZMPS ešte jeden bonus - k zakúpenej vstupenke jeden deň zdarma. Ak sa napríklad rozhodneš navštíviť štvrtkový a piatkový program, za cenu jedného dňa získaš vstupenku na dva dni.

Štvrtkový program konferencie 16.5. Istota v cyberpriestore

Štvrtkový program bude prebiehať v dvoch sálach súčasne. V jednej bude praktický cybersecurity tréning, v druhej konferečná časť programu.

Sála Business - Istota v cyberpriestore

8:00 Registrácia účastníkov

9:30 Otvorenie konferencie

9:40 Naháňanie duchov

Peter J. Ahearn Jr. (špeciálny agent FBI) - kybernetické útoky sa v priebehu posledných 10 rokov rozrástli nielen na kritickú infraštruktúru vrátane možnosti odstavenia elektrární, ale i manipulácie so systémom SWIFT a krádeže rádovo miliónov USD, či obohateniu na kryptomenách. Štáty sa zapojili do sofistikovaných vojen proti svojim protivníkom, čo malo za následok úniky duševného vlastníctva a rôzne dezinformačné kampane. V týchto 10 rokoch sa súkromný sektor a vlády na celom svete začali brániť aj pomocou právnych krokov. Táto prezentácia sa bude zaoberať dôsledkami týchto obranných akcií a tým, čo musí každý urobiť, aby udržal krok s dynamickými aktérmi týchto kybernetických útokov.

10:00 Ako sú zraniteľné naše firmy?

Ján Andraško (Binary Confidence) - reálna ukážka prípadovej štúdie ako jednoducho je niekedy možné preniknúť cez virtuálnu bránu vašej firmy bez toho, aby si to niekto vôbec všimol. Aké škody je možné napáchať ak nikto nesleduje tieto dvere?

10:20 Monitoring dát nielen pomocou Test Access Points

Chris Bihary (Garland Technology)

10:40 Na viditeľnosti do počítačových sietí záleží

Roman Čupka (Flowmon Networks) - koncepčný monitoring počítačových sietí pre potreby prevádzky kritických služieb založený na detailnej viditeľnosti do komunikácie s prvkami umelej inteligencie, je jedným z kľúčových prvkov ich zabezpečenia a bezpečnosti v organizácii všeobecne. Vysvetlíme si jeho základy, ale aj to prečo môže byť ružový internet odlišný a kvalitatívne iný ako oranžový.

11: 00 Vzdelávanie v kybernetickej bezpečnosti

QuBit - ako sa dostať k tým správnym informáciám a zabezpečiť pre svojich ľudí to najefektívnejšie vzdelávanie v počítačovej bezpečnosti?

11:20 Kybernetické hrozby súčasnosti, čo Vás čaká a neminie

Marek Zeman (Asociácia kybernetickej bezpečnosti) - éra a časy, kedy sofistikované útoky na vybrané bohaté korporácie mimo zásah malých firiem sú dávno preč. Útoky sa stávajú čoraz bežnejšími a postihujú aj menšie firmy. Na čo si teda potrebujeme lepšie posvietiť a prečo je nedôvera najlepšia ochrana?

11:40 Nový koncept vytvorenia „Zero Trust“ prostredia vo firme

Ivan Klimek (Excalibur) - ukážka moderného a unikátneho konceptu zabezpečenia kybernetického priestoru svojej spoločnosti a najdôležitejších aplikácií pracujúcich s kritickými dátami.

12:10 Obed

13:30 My sme tu doma!

Inšpiratívne slová od zlatých chlapcov pre mladých podnikateľov.

13:45 Útoky na Blockchain a Kryptomeny

Blockchain Slovakia

14:05 Identita človeka

Martin Štubian (APIS)

14:25 Ako sa brániť útokom na osobnú digitálnu identitu

Citadello - o tom, že každý z nás sa skôr či neskôr môže stať obeťou útoku a ako nezomrieť v kybernetickom priestore dvakrát!

14:45 Majiteľ firmy ako Chief Information Security Officer

Jeroen van der Vlies (Checksec) - Aj majiteľ firmy musí vedieť využiť nové technológie pre vyššiu bezpečnosť a stále byť v súlade s GDPR. Regulácie a štandardy, a aké hrozby na nás číhajú v agilnom svete modernej doby.

15:05 Príbeh úspešného paraolympionika

Michal Štubňa - Ako vie šport pomôcť prekonávať nástrahy autizmu a plniť si svoje sny.

15:20 Falošné objednávky a potkany

Ladislav Baco (CSIRT.SK) - prípadová štúdia a ukážka analýzy infikovaného dokumentu, ktorý sa šíril ako príloha emailov a po otvorení umožnil útočníkom ovládnuť zariadenie obete prostredníctvom nástroja na vzdialený prístup (RAT). Odhalíme jednotlivé kroky tohto útoku a ochrany pred detekciou antivírmi a dozviete sa, ako náročné je pre útočníka zrealizovať takýto útok. Na prípad sa pozrieme nielen z pohľadu analytikov a obete, ale zároveň uvidíte aj to, čo vidí útočník počas úspešného útoku.

15:40 GDPR - rok po

Tatiana Valentova (Algger)

16:00 Welness a relax

18:00 Večera

19:30 Bazénová FOLK Párty

21:30 Obyčaje Tokajských pivníc

Piatkový program konferencie 17.5. (UM)enie podnikať

8:00 Registrácia účastníkov

9:00 Otvorenie konferencie

9:05 Reálna podpora podnikania - Slovak Business Agency

9:20 Expanzia na zahraničné trhy - ukážka rôznych spôsobov vstupu spoločnosti na zahraničné trhy. Zrod začínajúceho slovenského startupu v zahraničnom akcelerátore verzus organická expanzia vlastnými silami.

Martin Rapoš (CVIKER) - príbeh úspešného startupu ktorý oficiálne vizualizuje 20 miliardové Krištáľové mesto pri Pentagone, nové americké sídlo spoločnosti Amazon.

Mária Kaličáková (QuBit Conference) - úspešný koncept cyber security eventu, ktorý prekročil hranice Slovenska a spája odborníkov už v štyroch krajinách Európy.

Ondrej Smolár (Soitron) - s takmer tisíckou zamestnancov v siedmych krajinách sveta patrí k najväčším slovenským systémovým integrátorom IT služieb vôbec.

10:10 Autisti v práci

Mikuláš Štubňa (SPOSA Bratislava) - ako zbúrať predsudky a pomôcť začleniť ľudí z marginálnych skupín do plnohodnotného pracovného života

10:30 Využitie office365 v praxi - AutoCont

10:50 Inovácie a technológie v podnikaní - ukážka reálneho využitia nových technológií v podnikaní, či už ako prostriedku na získanie cenných informácií alebo ako esenciálnej súčasti dennodenného chodu firmy.

Roman Frečka (Cvičisko)ako využívajú IoT zariadenia tréneri pri úspešnom projekte mladých športovcov

Milan Orlovský (KOOR) – rýchlo rastúca spoločnosť špecializujúca sa na energetické služby a efektivitu, ktorá expanduje vďaka správnemu využitiu internetu vecí

Marek Zeman - umelá inteligencia ako nástroj pre geometrický rast tržieb vašej spoločnosti

11:50 Obed

12:40 Ako si splniť sny pomocou druhým (Etika)

Ondrej Vrábel (Pinf Hry) - Pinf Hry sú didaktická pomôcka pre deti s mentálnym postihnutím, ako napr. autizmus, detská mozgová obrna a podobne. Pomáhajú deťom s mentálnym postihnutím naučiť sa čítať, písať, logicky uvažovať, rozoznávať farby, precvičovať si slovnú zásobu, matematiku a ďalšie praktické zručnosti, ktoré im môžu robiť ťažkosti.

12:55 Digitalizáciou k trvalej udržateľnosti - Norbert Kurila (Ministerstvo životného prostredia)

13:10 Rodina a podnikanie - správna rovnováha medzi podnikaním a rodinným životom je niečo, čo s úspešných podnikateľov robí šťastných ľudí ktorí nájdu svoj životný zmysel. Ako ju hľadať a akými zásadami sa v živote podnikateľa riadiť nám v diskusii priblížia mierne odlišné typy manželských párov.

Štefan Súkeník s manželkou (KINEKUS) - príbeh podnikateľa a jeho rodiny s celoslovenským záberom, ktorý úspešne expandoval i do zahraničia. Dodáva tovar nie len pre vlastné supermarkety a frančízy, ale i 1500 ďalších obchodov.

Roman Čupka s manželkou (Flowmon) - príbeh IT geeka poskytujúceho služby v oblasti kybernetickej bezpečnosti, kde skĺbil zázemie domova na Liptove s online službami pre významných medzinárodných zákazníkov.

14:00 My sme tu doma! - inšpiratívne slová od zlatých chlapcov pre mladých podnikateľov.

14:15 Seminár o správnom využití bojových umení a sebadisciplíne

Valery Majstrovoy (predseda Federácie bojových umení v Moskve, viceprezident Európskej federácie Pencak Silat) - majster bojových umení, svoju cestu bojovými umeniami začínal v Sovietskom Zväze s karate, ktoré bolo v tom čase zakázané. Neskôr sa učil u viacerých svetoznámych majstrov na ostrove Okinawa a po návrate domov založil a viedol Federáciu Okinawského Karate. Je držiteľom 8. danu Karate a 7. danu Kobudo. Od 1991 roku cvičil dôstojníkov špeciálnych síl armády a polície v Rusku a v Európe.

15:00 Ukončenie konferencie