Konferencia Business Visions

Vzdelávanie a expanzia

Ako bude vyzerať svet podnikania v nasledujúcich rokoch? Aké vplyvy budú formovať podnikateľské a spoločenské prostredie? Tieto a mnohé ďalšie otázky z oblasti technológií, líderstva či virtuálnych peňazí zodpovedajú skúsení experti na konferencii Business Visions.

Združenie mladých podnikateľov Slovenska pripravilo v spolupráci so Slovak Business Agency a Blockchain Slovakia konferenciu zameranú na niekoľko aktuálnych tém.

Konferencia Business Visions pozostáva zo štyroch blokov, v každom debatujú odborníci so skúsenosťami v danej oblasti. Po moderovanej diskusii je k dispozícii priestor na otázky účastníkov.

Program konferencie a speakri 

13:00 – 13:30 registrácia

13:30 – 14:15 Aké trendy a vplyvy budú hýbať spoločnosťou?
Ako sa zmení spoločnosť? Aké výzvy so sebou prinesú? Ako sa dotknú rôznych oblastí podnikania?

Michal Pěchouček - odborník na umelú inteligenciu z ČVUT, profesor, ktorý založil jeden z najúspešnejších českých startupov Cognitive Security, ktorý nakoniec kúpil nadnárodný kolos Cisco 
Róbert Mistrík - vedec a podnikateľ, ktorý so svojou spoločnosťou HighChem s.r.o. prerazil v globálnom biznise so softvérom pre identifikáciu látok
Ján Oravec - prezident Združenia podnikateľov Slovenska

14:15 – 15:00 Čo budú chcieť ľudia a akým lídrom sa oplatí byť?

Ako sa zmenia nároky ľudí? Skutočne budeme už o pár rokov meniť zamestnancov za robotov? Akých ľudí a s akými zručnosťami najímať, aby dokázali čeliť zmenám, ktoré nás čakajú? Ako sa stať lídrom, ktorý pritiahne aj mladšie generácie a aké pracovné podmienky im nastaviť?

Dana Hamarová - psychologička a koučka s vášňou pre neurovedu, spolumajiteľka spoločnosti Komunikácia
Vladimíra Neuschlová - Vladi viedla tímy s viac ako 160-timi zamestnancami v medzinárodných spoločnostiach a v súčasnosti pôsobí ako leadership konzultantka a koučka
Peter Benkovič - spoluzakladateľ a partner Maxman Consultants

15:00 – 15:30 prestávka

15:30 – 16:15 Budeme platiť hotovosťou, eurami alebo virtuálnymi peniazmi?
Ako budeme v budúcnosti platiť? Čo sa stane s eurom? Ako kryptomeny ovplyvnia platenie?

Juraj Karpiš - ekonomický analytik a autor publikácie Zlé peniaze
Marek Môcik - prezident združenia “Blockchain Slovakia”, ktoré pomáha rozvíjať blockchainové technológie na Slovensku

16:15 – 17:00  Ako z nových trendov môžu vyťažiť malé a stredné firmy?

Čo bude hýbať podnikateľským svetom? Zmení sa oblasť malého a stredného podnikania radikálne, alebo pôjde len o kozmetické úpravy? Ako technológie, dáta a umelá inteligencia zmenia malé firmy?

Jozef Kováč - spoluzakladateľ spoločnosti Exponea
Juraj Rosa - GoodAI 
Ján Hrončák - vyštudoval štatistiku, pracoval v energetike, kde objavil potenciál virtuálnej reality a začal podnikať v tejto oblasti; CEO Alliway a spoluzakladateľ Virtual Reality Bratislava

17:00 – 17:30 Predstavenie projektu RESTAURA

17:30 - 18:30 priestor pre osobné diskusie, stretnutia a občerstvenie

Účasť na evente je bezplatná, stačí sa zaregistrovať do 17.1.2018. Konferencia sa uskutoční v priestoroch Národného podnikateľského centra - Karadžičova 2, Bratislava.