Baťovské princípy v praxi

Vzdelávanie a expanzia

Ako využiť baťovské princípy pri budovaní vlastnej kariéry a ako ich aplikovať do súčasného podnikania? Ako rásť nielen doma, ale aj na zahraničných trhoch mimo EÚ a akým chybám sa pri expanzii vyvarovať? Dozvieš sa už v utorok 6. júna v Bratislave.

Osobnosť Tomáša Baťu zanechala v spoločnosti výraznú stopu. Jeho princípy, pracovné heslá a inovatívne myšlienky stoja nielen za úspechom svetoznámej značky obuvi, ale sú stále aktuálne a aj dnes inšpirujú mnohých podnikateľov.

Pripravili sme pre vás podujatie, na ktorom sa dozviete viac o baťovských princípoch, o tom, ako ich aplikovať do svojho každodenného života a vlastného podnikania, pričom osobitne bude pozornosť venovaná téme expanzie na zahraničných trhoch.

Rečníkom podujatia bude Brian Jakubec, syn člena top manažmentu zodpovedného za závody firmy Baťa v Afrike. Práve otcove skúsenosti a výchova poznačená filozofiou Tomáša Baťu či Baťova škola práce sa významným spôsobom podpísali pod Brianovu kariéru.

KEDY

  • v utorok 6. júna 2023
  • o 17:00 hod.

KDE

  • v Slovak Business Agency, Karadžičova 2, Bratislava

PRE KOHO JE PODUJATIE URČENÉ

Toto podujatie je určené pre všetkých, ktorí sa chcú inšpirovať a dozvedieť viac o vplyve a nadčasovosti baťovských princípov ale aj pre tých, ktorí premýšľajú nad expanziou svojho podnikania mimo EÚ.

O ČOM SA BUDE HOVORIŤ

  • O vplyve Baťovej školy práce na výchovu.
  • Ako využiť baťovské princípy pri budovaní vlastnej kariéry a ako ich aplikovať do súčasného podnikania či každodenného života.
  • Ako rásť nielen doma, ale aj na zahraničných trhoch mimo EÚ a akým chybám sa pri expanzii vyvarovať.
  • Aké príležitosti slovenským firmám ponúka trh v USA, Afrike či Spojených arabských emirátoch.

REČNÍCI

Brian Jakubec – manažér medzinárodného obchodu, mentor a konzultant, ktorý sa narodil v  koloniálnej Rodézie (dnes Zimbabwe), no má československé korene. Jeho otec sa totiž ešte ako tínedžer stal súčasťou firmy Baťa a neskôr sa vypracoval na člena najvyššieho manažmentu zodpovedného za finančné riadenie v závodoch Baťa v Afrike. Podľa baťovskej filozofie a princípov žil nielen v práci, ale aj doma, čo ovplyvnilo výchovu a osobnosť samotného Briana.

Brian má viac ako 40-ročné skúsenosti v odvetví technológií. Značnú časť svojej kariéry pôsobil v Afrike, USA či Spojených arabských emirátoch. Na Slovenesko sa vrátil pred tromi rokmi. Okúsil prácu v korporáciách aj vlastné podnikanie. Výsledky, ktoré dosiahol možno podložiť konkrétnymi číslami. Napríklad zavedením efektívneho riadenia prevádzkových služieb pomohol firme vygenerovať nové obchody v hodnote 750 miliónov dolárov v priebehu troch rokov, zjednodušením procesov dokázal znížiť náklady o viac ako 2 milióny dolárov a vďaka efektívnej obchodnej stratégii zvýšil výnosy o 73 %.  V súčasnosti sa venuje mentoringu začínajúcich podnikateľov a pomáha im zorientovať sa v úvodných fázach podnikania a predísť chybám pri zahraničnej expanzii.

AKO SA PRIHLÁSIŤ 

Účasť na podujatí je bezplatná. Pre prihlásenie je potrebná registrácia.

Počet miest je obmedzený, nezabudni sa preto registrovať čím skôr.

Registruj sa prosím individuálne pod svojím menom (s diakritikou) a e-mailom. Plný menný zoznam potrebujeme kvôli tvorbe menoviek.

DRESS CODE

Casual.

ČO SI PRINIESŤ

Seba, dobrú náladu a vizitky, ktoré sa v rámci záverečného networkingu určite zídu.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Podujatie bude prebiehať v anglickom jazyku.

Ak by si chcel vedieť niečo, čo si sa v tomto popise nedozvedel napíš na email [email protected] alebo zavolaj na telefónne číslo 0905 251 060.

Tešíme sa na teba!

Foto: Branislav Mitošinka