Globálni investori mieria na Slovensko. Stretnú sa s inovatívnymi podnikateľmi

Venture capital a private equity

Mladí podnikatelia, ktorí majú inovatívny podnikateľský nápad, premyslený biznis model a globálne ambície, sa môžu stretnúť so zástupcami Credo Ventures. Podujatie InvestCamp 2011 pripravilo ZMPS.

O podujatí

Neformálne stretnutie, kde mali mladí podnikatelia možnosť diskutovať s významnými investormi medzi štyrmi očami, získať ich názor na svoj nápad alebo začať rokovanie o investícii do svojho  podnikania.

„Podnikatelia v Silicon Valley sú oveľa aktívnejší ako v Strednej a Východnej Európe,“ hovorí David McKenzie z Credo Ventures. „Myslíme si, že je to hlavne kvôli nedostatku investorov zameraných na začínajúce projekty.“
Podujatie je súčasťou Credo week – turné Credo Ventures po Strednej a Východnej Európe. V rámci neho navštívia okrem Bratislavy aj Budapešť, Ľubľanu a Záhreb. Organizátori veria, že aj toto podujatie pomôže stredoeurópskym podnikateľským projektom a spoločnostiam z nuly ku globálnemu úspechu.

Pre koho je podujatie určené

Cieľovou skupinou sú podnikatelia, ktorí majú dobrý podnikateľský nápad, premyslený biznis model, globálne ambície  a hľadajú investora prioritne v oblasti internetu, IT alebo zdravotníctva.

Kedy a kde

Kedy: 2.9. 2011 o 9:00
Kde: Pálffyho palác, Zámocká 47, Bratislava

Účasť je bezplatná a záujemcovia sa musia vopred registrovať do 31. 08. 2011. REGISTRÁCIA UKONČENÁ.

S kým budú môcť podnikatelia rokovať

Ondrej Bartoš

Podnikateľ a investor. Svoj prvý podnikateľský úspech zažil ešte pred ukončením strednej školy v roku 1996. V súčasnosti riadi investičnú spoločnosť pre začínajúce firmy Credo Ventures. Do decembra 2008 pôsobil ako investičný riaditeľ v MCI Management S.A., kde zodpovedal za riadenie investícií v Českej republike, Slovensku, Rumunsku a v krajinách bývalej Juhoslávie. Ondrej vidí rizikový kapitál ako nástroj pre pomoc podnikateľom pri dosahovaní ich cieľov, vykonávaní ich vízie a raste ich spoločností vďaka podpore inovatívnych myšlienok a projektov. Od 2009 je hviezdou v investičnej TV show Deň D na Českej televízií.

Jan Habermann

Pred príchodom do sféry rizikového kapitálu Ján spoluzaložil a riadil niekoľko spoločností. V 2003 firmu Acron Communications, ktorú založil a riadil, predal strategickému investorovi. Od tohto momentu Jan zrealizoval niekoľkom akvizičných projektov ako poradca na oboch stranách transakcií. Taktiež uskutočnil niekoľko investičných projektov ako investičný riaditeľ v MCI Management. Jan vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Prahe so špecializáciou na finančný manažment, účtovníctvo.

Vladislav Jež

Je skutočným pionierom v oblasti rizikového kapitálu v ČR. V tomto odvetví sa pohybuje od roku 1994, kedy riadil štart jedného z prvých VC fondov v regióne. Ako partner v JV Capital Management a Czech Venture Partners, bol aktívne zainteresovaný v štyroch fondoch rizikového kapitálu, ktoré zrealizovali 24 investícií. Vladislav bol tiež členom komisií v 20 spoločnostiach a pôsobil na rôznych manažérskych postoch v leteckom a automobilovom priemysle. Momentálne je prezidentom Českej asociácie private equity a venture kapitálu a bol členom Európskej asociácie private equity a venture kapitálu v 2005 až 2008.

Jaroslav Trojan

Jaroslav riadi analýzy a due diligence investičných príležitostí v Credo Ventures. V minulosti pôsobil ako finančný analytik v Finadvice, kde pracoval na mnohých akvizíciách a zlúčeniach spoločností. Študoval na Liberty University v USA. Je tiež kandidátom na CFA level II.

David McKenzie

Študoval na Stanford University a Lund University a je držiteľom titulov v IT, manažmente vedy a inžinierstva a podnikania.  Študoval aj v zahraničí na Universiteit Maastricht v Holandsku. Pred príchodom do Credo Ventures bol podnikateľ. 

Organizátori

Organizátorom podujatia je Združenie mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS). ZMPS bolo založené v roku 2010 ako organizácia združujúca slovenských podnikateľov do 40 rokov. Medzi hlavné aktivity ZMPS patrí propagácia podnikania, pomoc pri získavaní kapitálu na inovatívne podnikateľské nápady, sieťovanie a mentoring mladých podnikateľov. ZMPS je tiež jedným z partnerov a zakladateľov prvej siete neformálnych investorov na Slovensku nazvanej Klub podnikateľských anjelov Slovenska.

Credo Ventures je venture kapitálová firma založená v roku 2009 s cieľom stať sa lídrom v oblasti venture kapitálových investícií do firiem v ranných štádiach rozvoja najmä v oblasti internetu, IT a zdravotníctva v strednej a východnej Európe. Doteraz spoločnosť Credo investovala napríklad do spoločností Cognitive Security (softvér pre behaviorálnu analýzu sietí, ktorá umožňuje flexibilne reagovať na nečakané útoky), Klick2Contact (poskytovateľ inovatívnych nástrojov navrhnutých pre e-shopy na zintenzívnenie interaktivity medzi zákazníkom a predajcom s cieľom napríklad zvýšiť konverzný pomer nebo naopak znižovať mieru opustenia stránky),  startup Beepl (tvorba expertnej platformy a semantických technológií).