Startup Weekend Košice 2016

Ostatné

Už po štvrtý raz budete mať možnosť v Košiciach 54 hodín s pomocou mentorov pracovať na tom, aby ste nám v vytvorili svoj business plán a MVP (minimum viable product). Medzinárodné súťažné podujatie Startup Weekend si našlo svoju cestu do Košíc.

Čo je Startup Weekend?

Startup Weekend je globálnym hnutím aktívnych a silných začínajúcich podnikateľov, ktorí sa učia základy pre vytváranie startupov a spúšťania úspešných podnikov. Je to najväčšia komunita svojho druhu, s viac ako 1800 podujatiami v 120 krajinách len v uplynulom roku 2015.

Aký je program Startup Weekendu 2016 v Košiciach?

Na začiatku podujatia sú prezentované nápady účastníkov, a spoločnou voľbou sú vybrané len tie najzaujímavejšie. Zvyšní účastníci okolo nich vytvoria tímy a v priebehu 54 hodín sa snažia posunúť tento nápad z teoretickej roviny čo najbližšie k hotovému produktu.

Kto tam môže prísť na Startup Weekend 2016 v Košiciach?

Okrem plánovaných 100 účastníkov medzi nás prídu aj skúsení startupisti a podnikatelia, ktorí budú súťažiacich počas víkendu mentorovať a pomáhať im. Vítaní sú aj inovátori, developeri, marketéri ale aj všetci ostatní, ktorí si chcú obzrieť svet startupov či vyskúšať vlastnú vynaliezavosť a pomôcť svojimi myšlienkami.

Celý program vyvrcholí v nedeľu záverečnými prezentáciami projektov pred porotou a vyhlásením víťazov.

Prihlasovanie na podujatie je stále otvorené. Podmienkou účasti je zakúpenie vstupenky.