Prvý košický Startup Weekend - nakopni svoj biznis za 54 hodín

Ostatné

V októbri 2012 sa aj vďaka podpore ZMPS uskutoční prvý košický StartupWeekend - toto podujatie bude po prvýkrát na Slovensku mimo Bratislavy.

Startup Weekend je víkendový event, ktorý spája IT, technologických developerov, dizajnérov, manažérov a startup nadšencov aby zdieľali svoje myšlienky, budovali tímy, tvorili produkty a rozbiehali svoje startupy. Ide o podujatie v rámci ktorého podnikatelia a potenciálni podnikatelia majú možnosť predstaviť svoj podnikateľský nápad alebo realizovateľnú ideu. 

StartUp Weekendu sa zúčastňujú ľudia, ktorí majú technické zázemie a na druhej strane sú to ľudia ktorí vlastnia tzv. podnikateľského ducha.

Na začiatku podujatia,  v rámci tzv. open pitch účastníci predstavia svoje myšlienky, nápady, z ktorých sú následne hlasovaním vybraté tie najlepšie. Účastníci, ktorých nápad nebol vybratý sa pripoja do vznikajúcich tímov

Počas soboty a nedele členovia vytvorených tímov pracujú na vývoji daného produktu, služby (zvyčajne mobilná aplikácia, software, webstránky) a za pomoci skúsených mentorov a couchov získavajú spätnú väzbu, rozvíjajú celkovú a komplexnú myšlienku nového podnikateľského zámeru. Počas týchto dní zároveň prebiehajú bloky inšpiratívnych prednášok a príbehy úspešných podnikateľov a startupov.

Na záver podujatia tímy prezentujú  jednotlivé projekty pred členmi poroty a prednášajú závery svojej práce.

V rámci Startup Weekendu budú vytvorené nové tímy pracovníkov, ktorých vzájomne spojí jednotný cieľ a síce tvorba úspešného podnikateľského zámeru.

Pôjde o akčné skupiny, ktorých členovia budú mať rozličné pracovné skúsenosti. Tímy spoja ľudí zručnosťami (IT, marketing, financie, personalistika, manažment....)

StartUp Weekend je značka, ktorú zastrešuje Kaufmannova nadácia založená v USA (www.startupweekend.org) a pod ktorou sa konalo už viac ako 460 takýchto podujatí po celom svete a zúčastnilo sa viac ako 45 000 „startupistov“.

Nakoľko existuje aj značný potenciál hlavne v oblastiach IT aj na východe Slovenska, chceme toto podujatie priniesť aj do Košíc a spolupracovať s mladými perspektívnymi podnikateľmi priamo tu. Startup Weekendu sa môžu zúčastniť všetci. Študenti, zamestnaní, nezamestnaní, podnikatelia, investori.

Chceš sa zúčastniť StartupWeekendu Košice 2012?

Zaregistruj sa, príď, prezentuj svoj nápad, nájdi si svoj tím a hor sa do toho. Využi kreativitu a nápady iných, rady mentorov - skúsených podnikateľov a meň svoju podnikateľskú myšlienku na reálny biznis priamo pred očami potenciálnych klientov a investorov. Najlepší vyhráva inšpiratívny kreatívny pobyt v Rotterdame a získava šancu nájsť si investora pre svoj biznis. Zaujalo Ťa to? Zaregistruj sa ešte dnes!