Young business inspiration

Inšpirácia

Konferencia pri príležitosti 10. výročia vzniku Združenia mladých podnikateľov Slovenska pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky. Tešiť sa môžeš na dávku inšpirácie, networkingu a zábavy s ďalšími mladými podnikateľmi.

Veľká skupina mladých má chuť pustiť sa do vlastného podnikania, no zároveň začiatky podnikania prežije len zlomok z nich. Preto sme pripravili podujatie, na ktorom získaš inšpiráciu, know-how a kontakty.

Stretneš rovesníkov, resp. podnikateľov, ktorí začínali v mladom veku a z nuly za pomerne krátky čas v našom regióne vybudovali úspešné firmy.

KEDY

 • v stredu 8. septembra 2021
 • registrácia od 14:30 hod.

KDE

O ČOM BUDEME HOVORIŤ

 • ako z nuly vybudovať úspešnú firmu
 • aké zmeny v ekonomike a podnikaní priniesla pandémia a ako identifikovať príležitosti, ktoré tieto zmeny prinášajú
 • ako sa financujú inovatívne a rýchlorastúce firmy v našom regióne
 • ako rásť nielen doma, ale aj na zahraničných trhoch

REČNÍCI

 • Ľubomír Šoltýs, WOOD & Company - WOOD & Company je investičná skupina s významným postavením na stredoeurópskom trhu. Zameriava na poskytovanie transakčného poradenstva, poradenstva v oblasti korporátnych financií, obchodovanie s cennými papiermi a správu aktív.

  WOOD & Company je členom niekoľkých významných búrz vo svete a zároveň najväčším obchodníkom na Pražskej burze cenných papierov. Ročne zobchoduje akcie v objeme 25 mld. eur a aktíva spravované skupinou dosahujú takmer 1 mld. eur a to v oblasti zdravotníckeho tovaru, farmaceutického priemyslu, nakladania s odpadmi, nehnuteľností a informačných technológií.

  Realitná divízia WOOD&Co patrí medzi lokálnych lídrov v segmente komerčných nehnuteľností. Do jej portfólia patrí na Slovensku Aupark Bratislava a administratívne budovy Westend Tower, Aupark Tower, Lakeside Park 01, BBC5, BBC 1 a BBC 1 Plus.

  Prostredníctvom fondu Eterus Capital pomáha slovenským firmám rásť a realizovať ich vízie. Fond je investorom v spoločnostiach Virtual Reality Media, Hopin, Eyrim, Sygic a mnohých ďalších.

 • Juraj Kotian, Erste Group, člen Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, vyštudoval odbor Ekonomická a finančná matematika na Matematicko-fyzikálnej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, ktoré ukončil v roku 1999. Od roku 2000 pôsobil v Slovenskej sporiteľni, najskôr ako analytik finančných trhov a neskôr ako vedúci oddelenia analýz trhov a hlavný ekonóm banky.

  V roku 2007 prešiel do Viedne do Erste Group Bank, materskej banky skupiny, kde pôsobí ako ekonóm a vedúci makroekonomických a finančných analýz pre región strednej a východnej Európy. Kotian sa celý profesionálny život venoval makroekonomickým prognózam a prispieval k odbornej diskusii o ekonomickom smerovaní krajiny. V rokoch 2004-2007 bol členom výboru makroekonomických a daňových prognóz MF SR, v rokoch 2012-2017 bol predsedom Klubu ekonomických analytikov na Slovensku a v roku 2017 sa stal členom poradného orgánu Hodnota za peniaze.

  Kotian je absolventom Marshall Memorial Fellowship programu v USA a absolvoval aj niekoľko vzdelávacích modulov na IESE, University of Navarra v Barcelone a Ashrigde Business School vo Veľkej Británii.

 • Martin Guttman, Tuli.sk – firma sa venuje návrhu a šitiu originálnych dizajnových sedacích vakov „Tuli vakov“. Na Slovensko ich priniesli ako prví a dodnes mnohí volajú “Tuli vakom” akýkoľvek sedací vak. Väčšinu ich produktov si šijú sami v Moste pri Bratislave. Dnes pôsobia okrem Slovenska aj v Českej Republike. Firma Tuli.sk bola tiež ocenená v súťaži Mladý inovatívny podnikateľ 2011.

 • Tomáš Lodňan, GoodRequest – firma vznikla v roku 2013 a venuje sa vývoju mobilných aplikácií. Jej poslaním je vytvárať riešenia zamerané na používateľa. Už niekoľko rokov im prejavujú dôveru značky akými sú ZSE, Tatra Banka, Jaguar či Nay. Firma bola tiež súčasťou finálne súťaže EY podnikateľ roka 2021 a ocitla sa tak medzi najlepšími podnikateľmi na Slovensku.

 • Michal Tomčík, Pygmalios – firma vznikla v roku 2014 a ponúka meranie, testovanie, optimalizovanie a automatizáciu nákupného správania. Vďaka Pygmalios dokáže obchodník zistiť presné dáta o nákupnom správaní. Okrem toho meria aj silu výkladu a čas zotrvania v segmentovaných zónach obchodu. Pomáha zlepšovať služby takých značiek akými sú Mango, DM či BMW. V roku 2014 vyhrala Podnikateľský nápad roka, súťaž, ktorej vyhlasovateľom bolo ZMPS.

 • Slávka Kollárová, INSPIO – rodinná firma, ktorá bola založená v roku 2005, venuje sa výrobe nálepiek na stenu, personalizovaných darčekových tabuliek, obrazov a ďalších dekorácií. Kvalitná výroba je pre nich na prvom mieste. Neustále zlepšujú svoje služby a expandovať sa im podarilo už do 11-tich krajín.

 • Ján Zuštiak, AgeVolt - firma vznikla v roku 2019. Ján Zuštiak sa už dlhšie venoval problematike energomanažmentu budov a hľadal cesty, ako zefektívniť spotrebu energií. Pri spolupráci s developermi narazil na ich obavy zo silnejúcej pozície elektromobility. Na jednej strane boli pripravení budovať nabíjacie miesta na svojich parkoviskách, na strane druhej nedokázali v dlhodobom horizonte odhadnúť ich vyťaženosť, predpokladať spotrebu elektrickej energie a stanoviť rezervovanú kapacitu. A tak prišiel s nabíjacím systémom, ktorý prepája nabíjačky s celkovým energomanažmentom budovy a dokáže v reálnom čase optimalizovať nabíjanie vzhľadom na aktuálnu vyťaženosť. Dnes ide o nabíjací systém, ktorý môžete zdieľať s verejnosťou, poskytuje prehľad nad spotrebou celej budovy, sa dá prepojiť s účtovným či dochádzkovým systémom a mnoho iného.

PREDBEŽNÝ PROGRAM

14:30 – 15:00   Registrácia

15:00 – 15:20  Slávnostné príhovory

 •   Simona Mištíková, predsedníčka ZMPS
 •   Ján Oravec, štátny tajomník MHSR

15:20 – 15:55 Pódiový rozhovor

 •  Ľubomír Šoltýs, WOOD & Company

15:55 – 16:30 Pódiový rozhovor

 •  Juraj Kotian, Erste Group, člen Rady pre rozpočtovú zodpovednosť

16:30 – 17:00  Prestávka, studený bufet

17:00 – 18:25  Panelová diskusia

 • Slávka Kollárová, INSPIO
 • Martin Guttman, Tuli.sk
 • Tomáš Lodňan, GoodRequest
 • Michal Tomčík, Pygmalios
 • Ján Zuštiak, AgeVolt

18:25 – 18:30  Záver konferenčnej časti

18:30 – 20:00  Večera, networking, hudba 

20:00 – 20:30  Michael Szatmary, Stand-up komik

20:30 – 01:00  Voľný program, networking, hudba 

REGISTRÁCIA

Podujatie je určené pre predovšetkým pre členov ZMPS a je bezplatné.

Kapacita je obmedzená, odporúčame preto, nenechávať si registráciu na poslednú chvíľu.

Registruj sa prosím individuálne pod svojím menom (s diakritikou) a e-mailom. Plný menný zoznam potrebujeme kvôli tvorbe menoviek.

Vstup na podujatie bude zároveň možný len s potvrdením o očkovaní druhej dávky proti COVID-19/s negatívnym antigénovým/PCR testom nie starším ako 24 hod./48 hod., resp. v  zmysle aktuálne platných podmienok. Registráciou na podujatie s touto podmienkou súhlasíte.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Ak by si chcel vedieť niečo, čo si sa v tomto popise nedozvedel napíš na email [email protected] alebo zavolaj na telefónne číslo 0948 946 496.

Podujatie je realizované s podporou Slovak Business Agency.

Tešíme sa na teba!