Cesty k úspechu v podnikaní na Slovensku

Inšpirácia

Na úspech v podnikaní neexistuje jeden osvedčený recept, naopak ciest, ktoré vedú k úspechu je mnoho. Príď sa inšpirovať

Inšpiratívne podujatie Cesty k úspechu v podnikaní na Slovensku (s podtitulom 50 odtieňov podnikania) voľne nadväzuje na Globálny týždeň podnikania 2016, ktorý má za cieľ inšpirovať mladých ľudí k podnikaniu a ukázať, že možností a spôsobov, ako vybudovať úspešné podnikanie je viacero.

Pripravili sme pre teba zaujímavé príbehy a myšlienky mladých úspešných podnikateľov vo forme panelových diskusií.

Nezmeškaj tento inšpiratívny event a príď si naživo vypočuť slovenských podnikateľov, ktorí sa podelia so svojimi skúsenosťami, ako vybudovať úspešný biznis a to vo viacerých odvetviach a formách (franšíza, technologický start-up, podnikanie v tradičnom sektore, MLM a pod. . .).

Účasť na evente je BEZPLATNÁ, stačí sa registrovať na jednotlivé termíny (nižšie).

Čo?

Inšpiratívna diskusia mladých úspešných podnikateľov

O čom budeme diskutovať?

  • Sú start-upy bublinou, ktorá čoskoro praskne alebo dlhodobým trendom budúcnosti? 
  • Je reálne vybudovať biznis popri škole, alebo sú to nereálne motivačné reči?
  • Dá sa začať podnikať aj bez peňazí alebo je nevyhnutný kapitál od investorov?
  • Je MLM podnikaním alebo pyramídou?
  • Vlastná značka alebo franšíza?
  • Dá sa podnikať v zabehnutej oblasti alebo potrebujete vymyslieť niečo, čo tu ešte nie je?

Kedy a kde?

30.11.2016, 15:15-16:45, Fakulta podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave, Spoločenská miestnosť v Starej budove, Dolnozemská cesta 1, Bratislava

Registrácia: https://www.eventbrite.com/e/cesty-k-uspechu-v-podnikani-na-slovensku-tickets-29642346055

Spíkri: Matej Varga (Subway), Ján Šalát (Verve), Michal Káčerik (SaferPass), Ján Černej (Marketinger), Juraj Porubčan (Fincentrum)

Kto sú spíkri?

Matej Varga - Subway
Vyštudoval právo, napriek tomu začal hneď po škole podnikať so Subway a otvoril si 1. reštauráciu. Postupom času prikúpil ďalšiu a dostal ponuku stať sa Country Directorom pre Subway Slovakia a neskôr pre Subway Croatia. Ešte stále má menej ako 30 rokov.

Ján Šalát - Verve
Vyštudovaný právnik, ktorý už počas školy začal podnikať na prvý pohľad v nezaujímavom sektore upratovacích služieb. Vo veku 28 rokov vedie úspešnú spoločnosť s viac ako 30 ľuďmi. Len na upratovacích službách a facility managemente za rok 2016 navýšila firma obrat na 700.000 EUR a za posledný rok sa zväčšila 5 násobne.

Michal Káčerik – SaferPass
Ako CTO vedie produktový tím, ktorí vyvíja inovatívny online identity a password manažér. Je taktiež spoluzakladateľ BeeSafe , s hlavným produktom osobnej mobilnej bezpečnostnej aplikácie. Je aktívny na slovenskej start-upovej scéne, napr. ako mentor na Startup Weekend alebo Pioneers festivale.

Juraj Porubčan - Fincentrum
Už na strednej škole si založiť živnosť, v 25tich rokoch viedol tím viac než 200 obchodníkov. Dnes má pobočky po celom Slovensku a sú jednotkou v sprostredkovaní hypoték na Slovensku. Verí v inovácie, preto vyvíja sprostredkovateľský softvér, ktorý v danej podobe na Slovensku dnes nie je.

Ján Černej - Marketinger
K marketingu sa dostal v začiatkoch svojho štúdia na Fakulte manažmentu UK v Bratislave, ktoré sčasti predurčilo jeho budúce smerovanie. Z facebookovej skupiny, ktorá začínala ako hobby, sa za necelé dva roky stala firma o 15 ľuďoch. Spoločnosť Marketinger pôsobí v oblasti digitálneho marketingu a reklamy a v súčasnosti zastrešuje marketingové aktivity pre viac ako 50 firiem zo Slovenska i zahraničia.

Partneri podujatia:

Slovak Business Agency
Fakulta managementu Univerzity Komenského v Bratislave
Fakulta podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave
Inštitút finančného a podnikateľského vzdelávania