Business Walks Trenčín 2018

Inšpirácia
Kedy?16August2018Kde?Trenčín
Kedy?16August2018

Zabudnite na mesto módy a Pohody, objavte s nami mesto svetovej biznisovej inšpirácie, skvelého remeselného piva, výbornej hudby a dychberúcich výhľadov. Pridajte sa k nám a spoznajte v rámci Business Walks Trenčín zaujímavé firmy pôsobiace regióne, ich príbehy a prístup k podnikaniu. Poďte s nami naberať nové kontakty v rámci biznisových prechádzok v nádhernom meste pod hradom.

ČO VÁS ČAKÁ

Pre tých, ktorí ste ešte neboli – Business Walks je celodenný event pre podnikateľov, ktorý má tri ciele – inšpirovať sa firmami z regiónu, ktoré to už niekam dotiahli, získať nové kontakty medzi členmi ZMPS a v neposlednom rade si výborne oddýchnuť v skupine rovnako naladených ľudí. Pre tých, ktorí ste už boli – opäť sa môžete tešiť na ultimátnu dávku inšpirácie, firmy, ktoré to z Trenčína dotiahli do celého sveta a k tomu skvelé jedlo, miestne legendárne pivo, očarujúcu hudbu a výhľad, na ktorý nezabudnete.

PREDBEŽNÝ PROGRAM

Upozornenie: Vyhradzujeme si právo na obsahovú zmenu programu, súčasný stav je zatiaľ predbežný. Dôležité je zúčastniť sa hlavného programu počas štvrtku 16.8., stredajší a piatkový menší program je na zvážení každého účastníka.

STREDA 15.8.2018

19:00 - Mestský pivovar - privítanie hostí, ktorí sú zďaleka a budú v Trenčíne prespávať, networking pri dobrom pivku

ŠTVRTOK 16.8.2018

09:00 - Hotel Elizabeth - stretnutie na recepcii, privítanie tých, ktorí sa pridajú až ráno

09:30 - stanovište autobusov na Palackého ulici pri hoteli Elizabeth - odchod autobusom do prvej firmy

09:45 - 1. firma - Zepelin - výrobná spoločnosť, ktorá na trhu funguje od roku 1996. Založili ju traja spolužiaci zo strednej školy, ktorí sa venovali svojej vášni - lietaniu na balónoch. Začali s opravami teplovzdušných balónov, až sa postupne pretransformovali na výrobu nafukovacej reklamy a veľkometrážnych nafukovacích stanov. Takmer ich položil prílev lacných čínskych výrobkov, väčšina ich konkurencie vtedy vymrela. Zachránili sa tak, že vyvinuli technológie a materiály, aké Čína už nevedela replikovať. Dnes majú 60 zamestnancov, výrobu na ploche 3000 m2, dodávajú do 40 krajín sveta a práve teraz sa stali dodávateľom stanov pre zložky civilnej obrany. Sú držiteľmi niekoľkých technologických patentov. Ročný obrat firmy je cez 2,5 mil. Eur.

(PRESUN AUTOBUSOM NA ĎALŠIE STANOVIŠTE CCA 15 MIN)

11:00 - 2. firma - Facility System Hub - špecifický trenčiansky priestor, ktorý v sebe spája coworking, kancelárske priestory so zdieľanými službami a Biznis Klub, v rámci ktorého sa nájomníci budovy pravidelne stretávajú a networkujú. FSH je domovom najmä technologických firiem z TN a okolia. To všetko v inteligentnej a energeticky samostatnej budove. Ročný obrat spoločnosti je cca 0,5 mil. Eur.

(PRESUN AUTOBUSOM NA ĎALŠIE STANOVIŠTE CCA 10 MIN)

12:30 - Pivovar Lanius - legendárny trenčiansky pivovar, ktorý sa preslávil po celom Slovensku a je známy pre svoje zaujímavé remeselné pivá. V tejto reštaurácii máme rezervovaný obed, v rámci ktorého budeme mať aj ochutnávku štyroch pivných špeciálov. Popri obede nám dvorný sládek pivovaru Lanius povie niečo málo o histórii a pivách, ktoré varia.

(PRESUN AUTOBUSOM NA ĎALŠIE STANOVIŠTE CCA 30 MIN)

14:30 - 3. firma - IDONA - rodinná firma, ktorá sa zameriava na výrobu exkluzívneho nábytku na mieru pre hotely, reštaurácie, banky a kancelárske priestory už od roku 1989. Pôsobí celoeurópsky a časopis TREND firmu označil za jednu z najzaujímavejších rodinných firiem na Slovensku. Spoločnosť má dnes viac ako 50 zamestnancov. Ročný obrat firmy je cez 4,5 mil. Eur.

(PRESUN AUTOBUSOM NA ĎALŠIE STANOVIŠTE CCA 30 MIN)

16:30 - dizajnové kúpalisko Zelená Žaba (Trenčianske Teplice) / alt. wellness v Hoteli Elizabethpo náročnom dni trochu luxusného oddychu! Ak nám počasie bude priať, neskoré poobedie ukončíme na modernom a zároveň historickom horskom kúpalisku Zelená Žaba, ktoré získalo ocenenia za funkcionalistickú stavbu roka. Bude pre nás prichystaná VIP zóna so súkromným bazénom, drinkami a úchvatným výhľadom na celé údolie Váhu. V prípade nepriaznivého počasia nás bude čakať exkluzívny wellness Caracalla Spa v Hoteli Elizabeth, ktorý získal ocenenie Mestský historický hotel roka v “hotelierskych oskaroch” udeľovaných asociáciou Historic Hotels of Europe.

(V PRÍPADE ŽABY PRESUN AUTOBUSOM NA ĎALŠIE STANOVIŠTE CCA 15 MIN)

19:00 - check in na hoteli a čas na oddych - pre tých, čo budú prespávať + čas na sprchu a prezlečenie sa na after party

20:00 - after party s výhľadom na hrad - večer zakončíme neformálnym networkingom s večerou formou pripraveného cateringu. Hostiť nás bude strešný bar Panorama, ktorý má úžasný výhľad na hrad. Večerom nás bude sprevádzať trenčianska kapela Colorful People, ktorá hrá veľmi príjemnú chill out muziku a chodí s ňou koncertovať až do ďalekej Brazílie.

Panorama Club: www.panoramaclub.sk
Colorful People: www.soundcloud.com/coloredpeoplemusic

PIATOK 17.8.2018

09:00 - #INSTAtrenčín - po raňajkách bude možnosť ísť na chvíľočku objavovať mesto. Členka GR a hrdá Trenčanka Ivica vás vezme na mestské hradby, z ktorých je úžasný výhľad na celé mesto. V krátkosti vám spraví mini výklad o meste a ukáže vám, kde sú tie najlepšie miesta pre vaše instagramové fotky ;)

10:00 – odchod domov

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

Doprava počas dňa bude zabezpečená malým autobusom na účet ZMPS, auto si môžete nechať na hotelovom parkovisku alebo v platenej a stráženej garáži hneď oproti (na vlastné náklady).

Účasť na evente je bezplatná, bude potrebné uhradiť si ubytovanie (35 € / osoba / noc v dvojlôžkovej izbe a 50 € / osoba / noc v jednolôžkovej izbe) a parking pri hoteli (11 € / noc / auto).

V prípade záujmu o podvečerný a večerný program sa navyše hradí aj vstup na Zelenú žabu a catering v hodnote 40 € / osoba (platí sa v hotovosti ráno v autobuse). Na vlastný účet je aj večerné konzumné drinkov nad rámec cateringu. Na obed vás pozýva ZMPS, takisto platíme aj prepravu počas celého dňa.

Pozor, registrácia na event je záväzná v prípade, ak si rezervujete aj ubytovanie. Ubytovanie bookujeme centrálne v rámci ZMPS, po registrácii sa vám do pár dní ozve niekto z organizačného tímu (Ivica, Michal alebo Maroš) a upresní si s vami detaily. Ak sa na event nedostavíte alebo ubytovanie nezrušíte v dostatočnom predstihu (aspoň týždeň pred eventom), bude vám naúčtovaná jeho plná cena.

Kapacita účastníkov eventu je obmedzená, registrácia nutná

REGISTRÁCIA

Registrácia je povinná, prosím, registrujte iba seba a pod svojím menom!
Registrácia prebieha až do naplnenia kapacity na tomto linku: http://bit.ly/BW-TN-2018

OTÁZKY?

Na prípadné otázky vám odpovie organizátorka eventu Ivica Ďuricová – ivica.duricova@zmps.sk alebo 0904 290 789.

Podujatie sa koná s podporou Slovak Business Agency.