HOSPODÁRSTVO: Začal sa Globálny týždeň podnikania 2011

Bratislava 15. novembra (TASR) - Združenie mladých podnikateľov Slovenska pripravilo v spolupráci s partnermi, v rámci Globálneho týždňa podnikania 2011, sériu bezplatných prednášok a workshopov o inovatívnom podnikaní.

Podujatia, ktoré sa začali tento týždeň a otvorila ich konferencia Okno do sveta podnikania v Bratislave, potrvajú do 23. novembra, určené sú predovšetkým pre študentov a mladých začínajúcich podnikateľov. Jednotlivé akcie sa uskutočnia v Bratislave, Žiline a Košiciach.

Globálny týždeň podnikania je sériou podujatí na podporu podnikania organizovaných v 120 krajinách sveta. Spája mladých ľudí cez lokálne, celoštátne a globálne podujatia, prebúdza v nich záujem o podnikanie a pomáha objaviť ich potenciál podnikateľov a inovátorov. Pre malé začínajúce podniky sú inovácie v podnikaní nevyhnutné. Cieľom je ukázať mladým ľuďom cestu, ako svoje nápady premeniť na inovatívne podniky.


Prednášky a workshopy sa uskutočnia v partnerských organizáciách, t. j. Ústav manažmentu STU v Bratislave, Vedecko-technologický park v Žiline a Technická univerzita v Košiciach. Témy, ktorým sa bude v rámci Globálneho týždňa podnikania 2011 na Slovensku venovať pozornosť, sú kreatívne podnikanie, komercionalizácia a financovanie inovácií, vizuálna komunikácia start-upov či podnikanie za hranicami Slovenska. Svoje skúsenosti účastníkom odovzdajú známi podnikatelia a investori ako Michal Rostock (podnikateľský anjel) alebo Miroslav Trnka, majiteľ najúspešnejšej slovenskej IT firmy ESET.

TASR informoval Ján Solík, Združenie mladých podnikateľov.