HOSPODÁRSTVO: Mladí podnikatelia predstavia svoje plány investorom

Bratislava 29. augusta (TASR) - Mladí podnikatelia, ktorí majú inovatívny podnikateľský nápad, premyslený biznis model a globálne ambície, sa môžu už 2. septembra 2011 stretnúť so zástupcami Credo Ventures.

Tí chcú na Slovensko priniesť investorov zo Silicon Valley. Podujatie InvestCamp 2011 pripravilo Združenie mladých podnikateľov Slovenska.

„Podnikatelia v Silicon Valley sú oveľa aktívnejší ako v strednej a východnej Európe," povedal David McKenzie z Credo Ventures. „Myslíme si, že je to hlavne pre nedostatok investorov zameraných na začínajúce projekty."

InvestCamp je neformálne stretnutie mladých podnikateľov a investorov. Medzi štyrmi očami môžu získať pre svoj projekt názor skúsených investorov alebo začať rokovať aj o investícii. Podujatie je súčasťou Credo week – turné Credo Ventures po strednej a východnej Európe. V rámci neho navštívia okrem Bratislavy aj Budapešť, Ľubľanu a Záhreb.

InvestCamp 2011 je určený podnikateľom s inovatívnym podnikateľským nápadom a premysleným biznis modelom primárne z oblasti IT, internetu alebo zdravotníctva. Uskutoční sa 2. septembra od 9.00 h v Pálffyho paláci na Zámockej ul. 47 v Bratislave. Podujatie je bezplatné, ale je potrebné sa vopred registrovať na stránke www.zmps.sk.

Organizátorom podujatia je Združenie mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS). ZMPS bolo založené v roku 2010 ako organizácia združujúca slovenských podnikateľov do 40 rokov. Medzi hlavné aktivity ZMPS patria propagácia podnikania, pomoc pri získavaní kapitálu na inovatívne podnikateľské nápady, združovanie a mentoring mladých podnikateľov. ZMPS je tiež jedným z partnerov a zakladateľov prvej siete neformálnych investorov na Slovensku nazvanej Klub podnikateľských anjelov Slovenska.

TASR informoval Ján Solík zo Združenia mladých podnikateľov Slovenska.