Týždeň plný podnikania sa blíži

Bratislava, 11. novembra 2011 – Združenie mladých podnikateľov Slovenska pripravilo v spolupráci s partnermi, v rámci Globálneho týždňa podnikania 2011, sériu bezplatných prednášok a workshopov o inovatívnom podnikaní.

Podujatia sú určené predovšetkým pre študentov a mladých začínajúcich podnikateľov. Budú prebiehať do 15.11. do 23.11. v Bratislave, Žiline a v Košiciach. Globálny týždeň podnikania 2011 na Slovensku odštartuje konferencia Okno do sveta podnikania, ktorá sa uskutoční 14.11.2011 v Bratislave.

Globálny týždeň podnikania je sériou podujatí na podporu podnikania organizovaných v 120 krajinách sveta. Spája mladých ľudí cez lokálne, celoštátne a globálne podujatia, prebúdza v nich záujem o podnikanie a pomáha objaviť ich potenciál podnikateľov a inovátorov. „Pre malé začínajúce podniky sú inovácie v podnikaní nevyhutné. Naším cieľom je ukázať mladým ľuďom cestu, ako svoje nápady premeniť na inovatívne podniky,“ uvádza Ján Solík zo Združenia mladých podnikateľov Slovenska.


Prednášky a workshopy budú prebiehať v Bratislave, Žiline a Košiciach v partnerských  organizáciách, t.j. Ústav manažmentu STU v Bratislave, Vedecko-technogický park v Žiline a Technická univerzita v Košiciach. Témy, ktorým bude v rámci Globálneho týždňa podnikania 2011 na Slovensku venovaná pozornosť sú kreatívne podnikanie, komercionalizácia a financovanie inovácií, vizuálna komunikácia start-upov, či podnikanie za hranicami Slovenska. Svoje skúsenosti účastníkom odovzdajú známi podnikatelia a investori ako Michal Rostock (podnikateľský anjel) alebo Miroslav Trnka, majiteľ najúspešnejšej slovenskej IT firmy ESET.

Záujemcovia o podujatia nájdu viac informácií na webe zmps.sk