ZMPS robí veľký prieskum o podnikaní mladých, zapojte sa!

Čo bráni mladým v podnikaní? Na túto otázku nám odpovie zatiaľ náš najväčší prieskum od vzniku ZMPS. Či už podnikáte, chcete začať, alebo ste o tejto ceste nikdy ani neuvažovali, chceme počuť váš názor.

Združenie mladých podnikateľov Slovenska vo svojich začiatkoch ešte v roku 2011 robilo svoj prvý prieskum o podnikaní mladých. Od tej doby sa však toho veľa zmenilo a keďže chceme efektívne obhajovať záujmy mladých podnikateľov, tak potrebujeme nové dáta. Rozhodli sme sa preto začať robiť prieskum o podnikaní mladých každý rok.

ZMPS si zaumienilo vytvoriť novú slovenskú merateľnú veličinu - tzv. Index prekážok v podnikaní mladých. Prieskum sa bude opakovať každoročne a vďaka stúpajúcej alebo klesajúcej tendencii jeho hodnoty dokážeme kompetentným na ministerstvách a úradoch povedať, ako ich politika a legislatívne rozhodnutia ovplyvňujú chuť mladých Slovákov podnikať. Negatívne? Pozitívne? Čo myslíte?

Váš názor je nesmierne dôležitý! Práve teraz máme spolu príležitosť veci meniť, nezmeškajte teda vlak a venujte nám 5 minút svojho času. Budú investované veľmi dobre.

Čo sa bude ďalej diať?

Sledujte nás a keď zber dát ukončíme (v priebehu novembra 2015) a všetko štatisticky vyhodnotíme, čísla zverejníme a dáme vám vedieť, ako to celé dopadlo. Následne budeme mať s Indexom v rukách pádnejšie argumenty pri presadzovaní záujmov mladých podnikateľov pri tvorbe legislatívy a podporných programov.

Nezabudnite zatiaľ sledovať ZMPS na Facebooku, Twitteri a Google+. Výsledky zverejníme aj na sociálnych sieťach.

<>Prieskum je spolufinancovaný z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.