Prehľad podpory pre tvoje podnikanie

Aktuálny prehľad rôznych možností podpory, ktoré môžeš získať od Národného podnikateľského centra.

Aktuálne príležitosti pre podporu tvojho podnikania

Podporný program Bratislavský kraj Ostatné kraje okrem bratislavského
Internacionalizácia MSP - Krátkodobé poradenstvo   10 konzultačných hodín pre podniky, ktoré chcú expandovať do zahraničia (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)
Internacionalizácia MSP - Dlhodobé poradenstvo   80 konzultačných hodín pri expanzii do zahraničia (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)
Rastový program - Krátkodobé poradenstvo 10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka) 10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)
Rastový program - Dlhodobé poradenstvo 80 konzultačných hodín (deadline 26.10.2018)  
Akceleračný program - Coworking

členstvo v Coworkingu na 4 mesiace (31.12.2019)

 
Akceleračný program - Inkubátor kancelárske priestory a poradenstvo v inkubátore NPC - MSP max 3 roky existencie (deadline 30.4.2019)  
Akceleračný program - Odborné individuálne poradenstvo

10 konzultačných hodín pre budúcich podnikateľov (deadline 30.11.2019)

10 konzultačných hodín pre budúcich podnikateľov (deadline 15.11.2019)
Rastový program - Motivujte seba aj svoj tím - hľadajte riešenia s lektorom

Tréningy pre zamestnacov firmy v oblasti mäkkých zručností

 
Inkubačný program - Virtuálny inkubátor

 

Členstvo vo virtuálnom inkubátore - MSP max 3 roky existencie (deadline 28.2.2019)
Startup Sharks

Bezplatná účasť na domácom alebo zahraničnom podujatí zameranom na inovácie, technológie a startupy. Výzva platí pre podnikateľov, ktorých startup má menej ako 5 rokov alebo budúcich podnikateľov pracujúcich na svojom startupe.

Krátkodobé individuálne poradenstvo pre expanziu na zahraničné trhy

Malé a stredné podniky, ktoré chcú vstúpiť na zahraničné trhy, majú možnosť získať 10 poradenských hodín formou individuálnych konzultácií na riešenie všetkých otázok ohľadne vstupu na zahraničný trh. 

Krátkodobé individuálne poradenstvo s dôrazom na internacionalizáciu je určené pre MSP so sídlom vo všetkých krajoch Slovenska okrem Bratislavského. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia Výzvy. Viac sa dočítaš na webe NPC

Dlhodobé individuálne poradenstvo pre expanziu do zahraničia

Potrebuješ skonzultovať tvoju marketingovú či obchodnú stratégiu pri rozširovaní tvojho biznisu na zahraničné trhy? Tak neváhaj a prihlás sa na individuálne poradenstvo v trvaní 80 konzultačných hodín so skúseným odborníkom, bez nutnosti spolufinancovania. 

O dlhodobé individuálne poradenstvo sa môžu uchádzať podnikatelia so sídlom na Slovensku s výnimkou Bratislavského kraja. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia Výzvy. Všetky ďalšie informácie nájdeš na stránke NPC.   

Krátkodobé individuálne poradenstvo pre MSP

V rámci krátkodobého poradenstva máš k dispozícii 10 konzultačných hodín s odborníkom na danú oblasť pre rýchle a efektívne riešenie tvojich špecifických otázok, a to úplne zdarma.

O túto formu pomoci sa môžu uchádzať podnikatelia spĺňajúci definíciu MSP so sídlom v Bratislavskom kraji a taktiež mimo Bratislavský kraj. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia Výzvy. Viac informácií pre žiadateľov z Bratislavského kraja a pre žiadateľov mimo Bratislavský kraj

Dlhodobé individuálne poradenstvo pre komplexné riešenia

Získaj 80 konzultačných hodín so skúseným expertom špecializovaným na oblasť, s ktorou potrebuješ pomôcť. Ak chceš rozšíriť svoj biznis alebo chceš sa posunúť v podnikaní ďalej, no narazil si na problém, nechaj si poradiť. Komplexné individuálne riešenia ti budú poskytnuté v oblastiach: marketing, financovanie, právo a legislatíva, manažment, elektronické podnikanie, export a internacionalizácia, alternatívne formy podnikania.

Dlhodobé individuálne poradenstvo je určené pre MSP z Bratislavského kraja. Prihlásiť sa môžu začínajúci aj etablovaní podnikatelia. Deadline podávania prihlášok je 26.10.2018. Zisti viac na webe SBA

Priestor pre tvoj budúci biznis v Coworkingu

Ak nepodnikáš ale máš podnikateľský nápad a chceš na ňom zapracovať, prihlás sa do Coworkingu a staň sa členom komunity ľudí z rôznych oblastí a profesií. Na svojom projekte môžeš pracovať individuálne alebo v tíme. Na 4 mesiace získaš vlastný pracovný stôl, prístup k tlačiarni, internetové pripojenie, nonstop prístup do coworkingového priestoru a samozrejme nové kontakty a cenné skúsenosti.

Do Coworkingu sa môžu prihlásiť nepodnikatelia (fyzické osoby) z Bratislavského kraja. Počet miest je limitovaný, prihlás sa čím skôr. Bližšie informácie získaš na webe NPC

Kancelárske priestory a poradenstvo v inkubátore

Začni pracovať na svojom projekte naplno v inkubátore od januára 2019K dispozícii budeš mať okrem toho aj mentoring a konzultácie s odborníkmi z praxe. 

Ak si začínajúci podnikateľ so sídlom v BA kraji a si na trhu do 3 dokov, máš možnosť prihlásiť sa na túto výzvu najneskôr do 30.4.2019

Odborné individuálne poradenstvo

Jedinečná príležitosť pre budúcich podnikateľov skonzultovať špecifické otázky, ktoré stoja pred začiatkom vlastného biznisu. Využi príležitosť poradiť sa počas 10 konzultačných hodín s odborníkom, ktorý ti poradí vo vybranej oblasti, ako napríklad marketing, cenotvorba, predaj, financie či informačné technológie. 

Odborné individuálne poradenstvo je určené pre nepodnikateľov (fyzické osoby) zo všetkých krajov. Počet konzultácií je limitovaný, prihlás sa čím skôr. Všetko potrebné k čerpaniu odborných konzultácií pre BA kraj a ďalšie kraje na Slovensku nájdeš na stránke NPC.

Tréningy a školenia zamerané na soft-skills

Slovak Busines Agency ponúka možnosť prefinancovania tréningov zameraných na mäkké zručnosti pre uzavreté tímy o veľkosti 5 až 15 zamestnancov z konkrétnej firmy. Účastníci školenia musia byť s firmou v pracovnoprávnom vzťahu.

Lektora máte možnosť zvoliť si sami a zamerať sa môžete napríklad na rozvoj tímovej práce, argumentačnej logiky, stress-manažmentu, tvorivosti, neverbálnej komunikácie, či iných soft skills. Zameranie odborného školenia pre váš kolektív si môžete po konzultácii navrhnúť aj sami.

Podpora je určená pre tímy z malých a stredných podnikov so sídlom v Bratislavskom kraji. Všetky ďalšie potrebné informácie nájdete na stránke NPC.
 

Účasť na domácom alebo zahraničnom podujatí zameranom na inovácie, technológie a startupy

Využi príležitosť bezplatne navštíviť podujatie doma alebo v zahraničí so zameraním na inovácie, technológie a startupy. Zúčastniť sa môžu maximálne 3 zástupcovia startupu, ktorým budú preplatené cestovné náklady, náklady na ubytovanie, vstup na podujatie a prípadne náklady za vlastný stánok na podujatí. Žiadosť je potrebné podať minimálne 6 týždňov pred začiatkom podujatia. Výzva platí pre celé Slovensko a je otvorená pre podujatia, ktoré sa budú konať do marca 2019. Viac informácií pre podnikateľov (MSP, max 5 rokov) alebo pre budúcich podnikateľov.

Členstvo vo virtuálnom inkubátore

Toto podpora ti ponúka jedinečnú a komplexnú podporu viacerých úrovní. Konkrétne máš možnosť získať individuálne odborné poradenstvo (konzultácie), individuálne dlhodobé poradenstvo (mentoring) alebo aj množstvo informačných a networkingových príležitostí. Ak spĺňaš definíciu MSP, nepresiahol si dobu podnikania viac ako 3 roky a sídliš v jednom zo siedmich krajov okrem BA kraja, tak je táto ponuka práve pre teba. Viac o virtuálnom inkubátore si môžeš prečítať tu.

Ponuka nie je konečná

V blízkej budúcnosti sa bude zoznam rozširovať, niektoré výzvy sa budú opakovať a budú prebiehať ďalšie kolá na prihlasovanie uchádzačov o nefinančnú podporu.