Prehľad aktuálnej podpory pre tvoje podnikanie v roku 2021

Rád by si expandoval so svojím podnikaním na zahraničný trh či získal konzultácie s odborníkmi? Prinášame ti prehľad ponuky bezplatnej podpory na rozbeh tvojho podnikania. Niektoré z nich sú časovo obmedzené.

Aktuálne príležitosti pre podporu tvojho podnikania

Podporný program

Bratislavský kraj

Ostatné kraje okrem bratislavského

Internacionalizácia MSP - Krátkodobé poradenstvo

 

10 konzultačných hodín pre podniky, ktoré chcú expandovať do zahraničia (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Internacionalizácia MSP - Dlhodobé poradenstvo   80 konzultačných hodín pri expanzii do zahraničia (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Expanzia do zahraničia pomocou obchodných a technologických profilov

 

Pomoc pri príprave podkladov na vytvorenie a promovanie obchodných a technologických profilov spoločností (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Rastový program - Krátkodobé poradenstvo (viac ako 3 roky podnikania)

10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Rastový program - Krátkodobé poradenstvo (menej ako 3 roky podnikania)

10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Rastový program - E-learning - biznis informácie na jeden klik

Elektronický prístup k e-learning systému pre podnikateľov (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

 

Rastový program - Motivujte seba aj svoj tím - hľadajte riešenia s lektorom

Tréningy pre zamestnancov firmy v oblasti mäkkých zručností (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)  

Creative point

Členstvo v kreatívnej dielni Creative Point pre podnikateľov a nepodnikateľov (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

 

Rastový program - medzinárodné odborné podujatie (viac ako 3 roky podnikania)

Cestovanie na biznis podujatia v zahraničí.

Cestovanie na biznis podujatia v zahraničí.
Stážový program - medzinárodné odborné podujatie (menej ako 3 roky podnikania)

Cestovanie na biznis podujatia v zahraničí.

Cestovanie na biznis podujatia v zahraničí.
Inkubačný program - Virtuálny inkubátor (MSP, menej ako 3 roky podnikania)   Členstvo vo virtuálnom inkubátore (prihlásiť sa je možné do 7.9.2021)
Akceleračný program - Konzultácie pre budúdich podnikateľov 10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka) 10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)
Akceleračný program - Coworking (nepodnikatelia) Coworking - priestory v centre Bratislavy (výzva je otvorená do 31.7.2021, alebo do naplnenia kapacity Coworkingu) Coworking - priestory v centre Bratislavy (výzva je otvorená do 31.7.2021, alebo do naplnenia kapacity Coworkingu)
Rastový program - dlhodobé indivudálne poradenstvo 80 konzultačných hodín s expertom (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka) 80 konzultačných hodín s expertom (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Krátkodobé individuálne poradenstvo pre expanziu na zahraničné trhy

Malé a stredné podniky, ktoré chcú vstúpiť na zahraničné trhy, majú možnosť získať 10 poradenských hodín formou individuálnych konzultácií na riešenie všetkých otázok ohľadne vstupu na zahraničný trh. Krátkodobé individuálne poradenstvo pre expanziu na zahraničné trhy.

Krátkodobé individuálne poradenstvo s dôrazom na internacionalizáciu je určené pre MSP so sídlom vo všetkých krajoch Slovenska okrem Bratislavského. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia výzvy. Viac sa dočítaš na webe NPC

Dlhodobé individuálne poradenstvo pre expanziu do zahraničia

Potrebuješ skonzultovať tvoju marketingovú či obchodnú stratégiu pri rozširovaní tvojho biznisu na zahraničné trhy? Tak neváhaj a prihlás sa na individuálne poradenstvo v trvaní 80 konzultačných hodín so skúseným odborníkom, bez nutnosti spolufinancovania. 

O dlhodobé individuálne poradenstvo sa môžu uchádzať podnikatelia so sídlom na Slovensku s výnimkou Bratislavského kraja. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia výzvy. Všetky ďalšie informácie nájdeš na stránke NPC.

Expanzia do zahraničia pomocou obchodných a technologických profilov

Príležitosť je určená pre podnikateľov, ktorí chcú zvýšiť svoj potenciál pri expanzii na zahraničné trhy. K dispozícii je pomoc, ktorej cieľom je príprava podkladov na vytvorenie a promovanie obchodných a technologických profilov. Výzva je určená pre podnikateľov z iného než Bratislavského kraja. Ďalšie informácie nájdeš na tejto stránke.  

Krátkodobé individuálne poradenstvo pre MSP (viac ako 3 roky podnikania)

V rámci krátkodobého poradenstva máš k dispozícii 10 konzultačných hodín s odborníkom na danú oblasť pre rýchle a efektívne riešenie tvojich špecifických otázok, a to úplne zdarma.

O túto formu pomoci sa môžu uchádzať podnikatelia spĺňajúci definíciu MSP so sídlom v Bratislavskom kraji a taktiež mimo Bratislavský kraj. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia výzvy. Viac informácií pre žiadateľov z Bratislavského kraja a pre žiadateľov mimo Bratislavský kraj

Krátkodobé individuálne poradenstvo pre MSP (menej ako 3 roky podnikania)

Rovnako ako pre podnikateľov, ktorý pôsobia už viac ako 3 roky je pripravených 10 konzultačných hodín s odborníkom na určitú oblasť. Počas týchto hodín, máš vďaka nemu možnosť bezplatne získať odpovede na tvoje špecificky a riešenia na určité problémy.

O spoluprácu môžu žiadať podnikatelia spĺňajúci definíciu MSP so sídlom v Bratislavskom kraji a taktiež mimo Bratislavský kraj. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia výzvy. Viac informácií pre žiadateľov so sídlom v Bratislavskom kraji a pre záujemcov mimo Bratislavský kraj.

E-learning platforma pre podnikateľov

E-learningová platforma pre podnikateľov ti ponúka prístup k praktickým informáciám a možnosť ušetriť čas a peniaze. Spoznajte atraktívny obsah, ktorý posunie tvoj biznis vpred. Ponuka je dostupná webe pre podnikateľov z Bratislavského kraja. Viac o možnosti na webe NPC.

Tréningy a školenia zamerané na soft-skills

Národné podnikateľské centrum ponúka možnosť prefinancovania tréningov zameraných na mäkké zručnosti pre uzavreté tímy o veľkosti 5 až 15 zamestnancov z konkrétnej firmy. Účastníci školenia musia byť s firmou v pracovnoprávnom vzťahu.

Lektora máte možnosť zvoliť si sami a zamerať sa môžete napríklad na rozvoj tímovej práce, argumentačnej logiky, stress-manažmentu, tvorivosti, neverbálnej komunikácie, či iných soft skills. Zameranie odborného školenia pre váš kolektív si môžete po konzultácii navrhnúť aj sami.

Podpora je určená pre tímy z malých a stredných podnikov so sídlom v Bratislavskom kraji. Všetky ďalšie potrebné informácie nájdete na stránke NPC.

Creative Point

Zaujíma ťa technológia 3D tlače, laser či CNC fréza? Vďaka kreatívnej dielni Creative Point získaš okrem prístupu k týmto technológiám aj odborné poradenstvo. Využi možnosť zapracovať napríklad na svojom prototype. Výzva je momentálne dostupná pre podnikateľov a nepodnikateľov z BA kraja.

Cestovanie na biznis podujatia v zahraničí (viac ako 3 roky podnikania)

Bezplatný vstup na ľubovoľné biznis podujatie. Stačí si vybrať podľa toho, čo ťa zaujíma a čo potrebuješ pre rozvoj svojho biznisu - konferencia, workshop alebo seminár, a to v ktoromkoľvek štáte Európskej únie v období február - jún 2021. Teraz aj na online podujatie. Viac informácií pre žiadateľov so sídlom v Bratislavskom kraji a pre záujemcov mimo Bratislavský kraj.

Cestovanie na biznis podujatia v zahraničí (menej ako 3 roky podnikania)

Ani podnikatelia, ktorí pôsobia menej ako 3 roky sa nemusia báť, pretože majú rovnakú možnosť. Bezplatný vstup na ľubovoľné biznis podujatie v ktoromkoľvek členskom štáte Európskej únie v období február - jún 2021. Teraz aj na online podujatie. Viac informácií pre žiadateľov so sídlom v Bratislavskom kraji a pre záujemcov mimo Bratislavský kraj.

Členstvo vo virtuálnom inkubátore

Virtuálny inkubátor je zaujímavá alternatíva pre tých, ktorí nepotrebujú kanceláriu. Získaš zasadačky, ktoré budú k dispozícii tebe a tvojmu biznisu v prípade naplánovaných konzultácií. Ďalej sú to networkingy, ktoré ti pomôžu pri získavaní nových kontaktov, ale aj hodiny mentoringu a konzultácií ušitých práve pre tvoj biznis. Ak spĺňaš definíciu MSP, nepresiahol si dobu podnikania viac ako 3 roky, sídliš mimo BA kraja a prinášaš na trh produkt/službu s pridanou hodnotou, tak je táto ponuka práve pre teba. Viac o virtuálnom inkubátore si môžeš prečítať tu.

Konzultácie pre budúcich podnikateľov

Máš nápad na vlastný biznis, ale nevieš ako začať? Poraď sa s odborníkom z praxe a zísaj odpovede na otázky v oblasti marketingu, financovania, predaja, legislatívy, daní a účtovníctva a ďalších. Viac informácií pre žiadateľov so sídlom v Bratislavskom kraji a pre záujemcov mimo Bratislavský kraj.

Coworking pre nepodnikateľov

Nechceš pracovať z domu? Rozbehni svoje podnikanie v coworkingu! Získať môžeš zariadený open space na 4 mesiace, wifi pripojenie a prístup k tlačiarni, pre rodičov je k dispozícii detský kútik, možnosť zúčastňovať sa na networkingu a ďalších podujatiach, zasadačka na rokovania typu "one to one". Viac informácií pre žiadateľov so sídlom v Bratislavskom kraji a pre záujemcov mimo Bratislavský kraj.

Dlhodobé individuálne poradenstvo - 80 hodín konzultácií

Udržte svoj biznis pri živote aj v krízovom období. Konzultácie s expertmi ti aj počas pandémie pomôžu vysporiadať sa s aktuálnymi zmenami, alebo prinesú iný uhol pohľadu na tvoje podnikanie. Podať žiadosť o individuálne poradenstvo je možné priebežne počas celého roka. Viac informácií pre žiadateľov so sídlom v Bratislavskom kraji a pre záujemcov mimo Bratislavský kraj.

Ponuka nie je konečná

V blízkej budúcnosti sa bude zoznam rozširovať, niektoré výzvy sa budú opakovať a budú prebiehať ďalšie kolá na prihlasovanie uchádzačov o nefinančnú podporu.