Prehľad aktuálnej podpory pre tvoje podnikanie v roku 2020

Rád by si expandoval so svojím podnikaním na zahraničný trh či získal konzultácie s odborníkmi? Neváhaj a využi svoje príležitosti. Prinášame ti prehľad pestrej ponuky bezplatnej podpory na rozbeh tvojho podnikania. Niektoré z nich sú časovo obmedzené.

Aktuálne príležitosti pre podporu tvojho podnikania

Podporný program

Bratislavský kraj

Ostatné kraje okrem bratislavského

Internacionalizácia MSP - Krátkodobé poradenstvo

 

10 konzultačných hodín pre podniky, ktoré chcú expandovať do zahraničia (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Internacionalizácia MSP - Dlhodobé poradenstvo   80 konzultačných hodín pri expanzii do zahraničia (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Expanzia do zahraničia pomocou obchodných a technologických profilov

 

Pomoc pri príprave podkladov na vytvorenie a promovanie obchodných a technologických profilov spoločností (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Rastový program - Krátkodobé poradenstvo (viac ako 3 roky podnikania)

10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Rastový program - Krátkodobé poradenstvo (menej ako 3 roky podnikania)

10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Rastový program - E-learning - biznis informácie na jeden klik

Elektronický prístup k e-learning systému pre podnikateľov (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

 

Rastový program - Motivujte seba aj svoj tím - hľadajte riešenia s lektorom

Tréningy pre zamestnancov firmy v oblasti mäkkých zručností (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)  

Creative point

Členstvo v kreatívnej dielni Creative Point pre podnikateľov a nepodnikateľov (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

 

Rastový program - medzinárodné odborné podujatie (viac ako 3 roky podnikania)

Cestovanie na biznis podujatia v zahraničí (žiadosť o účasť na medzinárodnom podujatí je možné podať do 15.12.2019).

 
Stážový program - medzinárodné odborné podujatie (menej ako 3 roky podnikania)

Cestovanie na biznis podujatia v zahraničí (žiadosť o účasť na medzinárodnom podujatí je možné podať do 15.12.2019).

 
Stážový program - medzinárodné odborné podujatie pre nepodnikateľov

Cestovanie na biznis podujatia v zahraničí (žiadosť o účasť na medzinárodnom podujatí je možné podať do 10.03.2020).

 
Inkubačný program - Virtuálny inkubátor (MSP, menej ako 3 roky podnikania) Členstvo vo virtuálnom inkubátore  (deadline 30.11.2020)  
Inkubačný program - Fyzický inkubátor (MSP, menej ako 3 roky podnikania) Členstvo vo fyzickom inkubátore  (deadline 30.11.2020)  

Rastový program - Účasť na medzinárodných odborných podujatiach pre podnikateľov (viac ako 3 roky podnikania)

 

  Nezabudnuteľná podnikateľská cesta - MSP nad 3 roky existencie (deadline 10.01.2020)
Rastový program - Účasť na medzinárodných odborných podujatiach pre podnikateľov (menej ako 3 roky podnikania)   Nezabudnuteľná podnikateľská cesta - MSP do 3 rokov existencie (deadline 10.01.2020)

Krátkodobé individuálne poradenstvo pre expanziu na zahraničné trhy

Malé a stredné podniky, ktoré chcú vstúpiť na zahraničné trhy, majú možnosť získať 10 poradenských hodín formou individuálnych konzultácií na riešenie všetkých otázok ohľadne vstupu na zahraničný trh. Krátkodobé individuálne poradenstvo pre expanziu na zahraničné trhy

Krátkodobé individuálne poradenstvo s dôrazom na internacionalizáciu je určené pre MSP so sídlom vo všetkých krajoch Slovenska okrem Bratislavského. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia výzvy. Viac sa dočítaš na webe NPC

Dlhodobé individuálne poradenstvo pre expanziu do zahraničia

Potrebuješ skonzultovať tvoju marketingovú či obchodnú stratégiu pri rozširovaní tvojho biznisu na zahraničné trhy? Tak neváhaj a prihlás sa na individuálne poradenstvo v trvaní 80 konzultačných hodín so skúseným odborníkom, bez nutnosti spolufinancovania. 

O dlhodobé individuálne poradenstvo sa môžu uchádzať podnikatelia so sídlom na Slovensku s výnimkou Bratislavského kraja. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia výzvy. Všetky ďalšie informácie nájdeš na stránke NPC.

Expanzia do zahraničia pomocou obchodných a technologických profilov

Príležitosť je určená pre podnikateľov, ktorí chcú zvýšiť svoj potenciál pri expanzii na zahraničné trhy. K dispozícii je pomoc, ktorej cieľom je príprava podkladov na vytvorenie a promovanie obchodných a technologických profilov. Výzva je určená pre podnikateľov z iného než Bratislavského kraja. Ďalšie informácie nájdeš na tejto stránke.  

Krátkodobé individuálne poradenstvo pre MSP (viac ako 3 roky podnikania)

V rámci krátkodobého poradenstva máš k dispozícii 10 konzultačných hodín s odborníkom na danú oblasť pre rýchle a efektívne riešenie tvojich špecifických otázok, a to úplne zdarma.

O túto formu pomoci sa môžu uchádzať podnikatelia spĺňajúci definíciu MSP so sídlom v Bratislavskom kraji a taktiež mimo Bratislavský kraj. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia výzvy. Viac informácií pre žiadateľov z Bratislavského kraja a pre žiadateľov mimo Bratislavský kraj

Krátkodobé individuálne poradenstvo pre MSP (menej ako 3 roky podnikania)

Rovnako ako pre podnikateľov, ktorý pôsobia už viac ako 3 roky je pripravených 10 konzultačných hodín s odborníkom na určitú oblasť. Počas týchto hodín, máš vďaka nemu možnosť bezplatne získať odpovede na tvoje špecificky a riešenia na určité problémy.

O spoluprácu môžu žiadať podnikatelia spĺňajúci definíciu MSP so sídlom v Bratislavskom kraji a taktiež mimo Bratislavský kraj. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia výzvy. Viac informácií pre žiadateľov so sídlom v Bratislavskom kraji a pre záujemcov mimo Bratislavský kraj.

E-learning platforma pre podnikateľov

E-learningová platforma pre podnikateľov ti ponúka prístup k praktickým informáciám a možnosť ušetriť čas a peniaze. Spoznajte atraktívny obsah, ktorý posunie tvoj biznis vpred. Ponuka je dostupná webe pre podnikateľov z Bratislavského kraja. Viac o možnosti na webe NPC.

Tréningy a školenia zamerané na soft-skills

Národné podnikateľské centrum ponúka možnosť prefinancovania tréningov zameraných na mäkké zručnosti pre uzavreté tímy o veľkosti 5 až 15 zamestnancov z konkrétnej firmy. Účastníci školenia musia byť s firmou v pracovnoprávnom vzťahu.

Lektora máte možnosť zvoliť si sami a zamerať sa môžete napríklad na rozvoj tímovej práce, argumentačnej logiky, stress-manažmentu, tvorivosti, neverbálnej komunikácie, či iných soft skills. Zameranie odborného školenia pre váš kolektív si môžete po konzultácii navrhnúť aj sami.

Podpora je určená pre tímy z malých a stredných podnikov so sídlom v Bratislavskom kraji. Všetky ďalšie potrebné informácie nájdete na stránke NPC.

Creative Point

Zaujíma ťa technológia 3D tlače, laser či CNC fréza? Vďaka kreatívnej dielni Creative Point získaš okrem prístupu k týmto technológiám aj odborné poradenstvo. Využi možnosť zapracovať napríklad na svojom prototype. Výzva je momentálne dostupná pre podnikateľov a nepodnikateľov z BA kraja.

Cestovanie na biznis podujatia v zahraničí (viac ako 3 roky podnikania)

Bezplatný vstup na ľubovoľné biznis podujatie. Stačí si vybrať podľa toho, čo ťa zaujíma a čo potrebuješ pre rozvoj svojho biznisu - konferencia, workshop alebo seminár, a to v ktoromkoľvek štáte Európskej únie v období marec - máj 2020. Okrem bezplatného vstupu na podujatie získaš ubytovanie, letenku, ale aj prehľad o najnovších trendoch či nové biznis kontakty. Všetky potrebné informácie nájdeš na stránke NPC.

Cestovanie na biznis podujatia v zahraničí (menej ako 3 roky podnikania)

Ani podnikatelia, ktorí pôsobia menej ako 3 roky sa nemusia báť, pretože majú rovnakú možnosť. Bezplatný vstup na ľubovoľné biznis podujatie v ktoromkoľvek členskom štáte Európskej únie v období marec - máj 2020. Všetky potrebné informácie nájdeš na stránke NPC.

Cestovanie na biznis podujatia v zahraničí pre nepodnikateľov

Nezabudlo sa ani na nepodnikateľov. Ešte nepodnikáš, ale nosíš v hlave dobrý nápad? Ak máš 18-35 rokov, pošli svoj projekt a získaj bezplatnú účasť na ľubovoľnom podujatí v rámci Európskej únie. Teraz sa dá požiadať o účasť na eventoch, ktoré sa budú konať v mesiacoch máj - október 2020. Konferencie, workshopy, semináre - všetko, čo ťa povzbudí v podnikaní alebo posunie tvoj projekt na novú úroveň. Viac informácií nájdeš tu.

Členstvo vo virtuálnom inkubátore

Virtuálny inkubátor je zaujímavá alternatíva pre tých, ktorí nepotrebujú kanceláriu. Získaš zasadačky, ktoré budú k dispozícii tebe a tvojmu biznisu v prípade naplánovaných konzultácií. Ďalej sú to networkingy, ktoré ti pomôžu pri získavaní nových kontaktov, ale aj hodiny mentoringu a konzultácií ušitých práve pre tvoj biznis. Ak spĺňaš definíciu MSP, nepresiahol si dobu podnikania viac ako 3 roky, sídliš v BA kraji a prinášaš na trh produkt/službu s pridanou hodnotou, tak je táto ponuka práve pre teba. Viac o virtuálnom inkubátore si môžeš prečítať tu.

Členstvo vo fyzickom inkubátore

Inkubátor je opäť otvorený novým projektom. Získaš kancelárskej priestory v novovznikajúcej štvrti Twin city; networkingy, ktoré ti pomôžu pri získavaní nových biznis kontaktov, ale aj hodiny mentoringu a konzultácií ušitých práve pre tvoj biznis. Ak spĺňaš definíciu MSP, nepresiahol si dobu podnikania viac ako 3 roky, sídliš v BA kraji a prinášaš na trh produkt/službu s pridanou hodnotou, tak je táto ponuka práve pre teba. Viac o virtuálnom inkubátore si môžeš prečítať tu.

Účasť na medzinárodných odborných podujatiach pre podnikateľov (viac ako 3 roky podnikania)

Si podnikateľom nad 3 roky od založenia, spĺňaš definíciu MSP a sídliš v ktoromkoľvek kraji v SR okrem Bratislavského? Tak potom môžeš vďaka Národnému projektu NPC v regiónoch zažiť Nezabudnuteľnú Podnikateľskú Cestu! Vybrať si môžeš medzinárodné podujatie (konferencia, seminár, veľtrh, workshop), ktoré súvisí s oblasťou tvojho podnikania a koná sa v rámci štátov EÚ v období marec - máj 2020 s dĺžkou trvania max 5 dní (4noci) a dokonca so sebou môžeš vziať aj jedného kolegu. Okrem vstupu na medzinárodné odborné podujatie získaš aj letenku a ubytovanie v čase trvania podujatia. Viac informácií nájdeš tu.

Účasť na medzinárodných odborných podujatiach pre podnikateľov (menej ako 3 roky podnikania)

Aj podnikatelia do 3 rokov od založenia majú rovnakú možnosť! Si podnikateľom do 3 rokov od založenia, spĺňaš definíciu MSP a sídliš v ktoromkoľvek kraji v SR okrem Bratislavského? Tak potom môžeš vďaka Národnému projektu NPC v regiónoch zažiť Nezabudnuteľnú Podnikateľskú Cestu! Rovnako si môžeš vybrať medzinárodné podujatie (konferencia, seminár, veľtrh, workshop), ktoré súvisí s oblasťou tvojho podnikania a koná sa v rámci štátov EÚ v období marec - máj 2020 s dĺžkou trvania max 5 dní (4noci) a dokonca so sebou môžeš vziať aj jedného kolegu. Okrem vstupu na medzinárodné odborné podujatie získaš aj letenku a ubytovanie v čase trvania podujatia. Viac informácií nájdeš tu tu.

Ponuka nie je konečná

V blízkej budúcnosti sa bude zoznam rozširovať, niektoré výzvy sa budú opakovať a budú prebiehať ďalšie kolá na prihlasovanie uchádzačov o nefinančnú podporu.