Prehľad aktuálnej podpory pre tvoje podnikanie v roku 2019

Chcel by si so svojím podnikaním expandovať do zahraničia alebo získať napríklad konzultácie s odborníkmi? Neváhaj sa chytiť svojej príležitosti. Niektoré ponuky sú časovo obmedzené. Ponúkame ti prehľad širokej ponuky bezplatnej podpory pre rozvoj tvojho podnikania.

Aktuálne príležitosti pre podporu tvojho podnikania

Podporný program

Bratislavský kraj

Ostatné kraje okrem bratislavského

Internacionalizácia MSP - Krátkodobé poradenstvo

 

10 konzultačných hodín pre podniky, ktoré chcú expandovať do zahraničia (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Internacionalizácia MSP - Dlhodobé poradenstvo

 

80 konzultačných hodín pri expanzii do zahraničia (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Expanzia do zahraničia pomocou obchodných a technologických profilov

 

pomoc pri príprave podkladov na vytvorenie a promovanie obchodných a technologických profilov spoločností (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Rastový program - Krátkodobé poradenstvo (viac ako 3 roky podnikania)

10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Rastový program - Krátkodobé poradenstvo (menej ako 3 roky podnikania)

10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

Rastový program - Dlhodobé poradenstvo

80 konzultačných hodín (deadline 25.6.2019)

60 až 80 konzultačných hodín (deadline 16.6.2019)

Rastový program - Motivujte seba aj svoj tím - hľadajte riešenia s lektorom

Tréningy pre zamestnancov firmy v oblasti mäkkých zručností (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

 

Rastový program - E-learning - biznis informácie na jeden klik

Elektronický prístup k e-learning systému pre podnikateľov (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

 

Akceleračný program - Coworking

členstvo v Coworkingu na 4 mesiace (16.06.2019)

 

Akceleračný program - Inkubátor

kancelárske priestory a poradenstvo v inkubátore NPC - MSP max 3 roky existencie (deadline 30.4.2019)

 

Akceleračný program - Odborné individuálne poradenstvo

10 konzultačných hodín pre budúcich podnikateľov (deadline 30.11.2019)

10 konzultačných hodín pre budúcich podnikateľov (deadline 15.11.2019)

Creative point

Členstvo v kreatívnej dielni Creative Point pre podnikateľov a nepodnikateľov (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)

 

Inkubačný program - Virtuálny inkubátor

 

Členstvo vo virtuálnom inkubátore - MSP max 3 roky existencie (deadline 28.2.2019)

Stážový program - Nezabudnuteľná podnikateľská cesta

 

Bezplatná účasť na domácom alebo zahraničnom podujatí v rámci EÚ, je dostupná pre podnikateľov, ktorí podnikajú menej ako 3 roky a viac ako 3 roky (deadline 8.7.2019)

Krátkodobé individuálne poradenstvo pre expanziu na zahraničné trhy

Malé a stredné podniky, ktoré chcú vstúpiť na zahraničné trhy, majú možnosť získať 10 poradenských hodín formou individuálnych konzultácií na riešenie všetkých otázok ohľadne vstupu na zahraničný trh. Krátkodobé individuálne poradenstvo pre expanziu na zahraničné trhy

Krátkodobé individuálne poradenstvo s dôrazom na internacionalizáciu je určené pre MSP so sídlom vo všetkých krajoch Slovenska okrem Bratislavského. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia výzvy. Viac sa dočítaš na webe NPC

Dlhodobé individuálne poradenstvo pre expanziu do zahraničia

Potrebuješ skonzultovať tvoju marketingovú či obchodnú stratégiu pri rozširovaní tvojho biznisu na zahraničné trhy? Tak neváhaj a prihlás sa na individuálne poradenstvo v trvaní 80 konzultačných hodín so skúseným odborníkom, bez nutnosti spolufinancovania. 

O dlhodobé individuálne poradenstvo sa môžu uchádzať podnikatelia so sídlom na Slovensku s výnimkou Bratislavského kraja. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia výzvy. Všetky ďalšie informácie nájdeš na stránke NPC.

Expanzia do zahraničia pomocou obchodných a technologických profilov

Príležitosť je určená pre podnikateľov, ktorí chcú zvýšiť svoj potenciál pri expanzii na zahraničné trhy. K dispozícii je pomoc, ktorej cieľom je príprava podkladov na vytvorenie a promovanie obchodných a technologických profilov. Výzva je určená pre podnikateľov z iného než Bratislavského kraja. Ďalšie informácie nájdeš na tejto stránke.  

Krátkodobé individuálne poradenstvo pre MSP (viac ako 3 roky podnikania)

V rámci krátkodobého poradenstva máš k dispozícii 10 konzultačných hodín s odborníkom na danú oblasť pre rýchle a efektívne riešenie tvojich špecifických otázok, a to úplne zdarma.

O túto formu pomoci sa môžu uchádzať podnikatelia spĺňajúci definíciu MSP so sídlom v Bratislavskom kraji a taktiež mimo Bratislavský kraj. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia výzvy. Viac informácií pre žiadateľov z Bratislavského kraja a pre žiadateľov mimo Bratislavský kraj

Krátkodobé individuálne poradenstvo pre MSP (menej ako 3 roky podnikania)

Rovnako ako pre podnikateľov, ktorý pôsobia už viac ako 3 roky je pripravených 10 konzultačných hodín s odborníkom na určitú oblasť. Počas týchto hodín, máš vďaka nemu možnosť bezplatne získať odpovede na tvoje špecificky a riešenia na určité problémy.

O spoluprácu môžu žiadať podnikatelia spĺňajúci definíciu MSP so sídlom v Bratislavskom kraji a taktiež mimo Bratislavský kraj. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia výzvy. Viac informácií pre žiadateľov so sídlom v Bratislavskom kraji a pre záujemcov mimo Bratislavský kraj

Dlhodobé individuálne poradenstvo pre komplexné riešenia

Získaj 80 konzultačných hodín so skúseným expertom špecializovaným na oblasť, s ktorou potrebuješ pomôcť. Ak chceš rozšíriť svoj biznis alebo chceš sa posunúť v podnikaní ďalej, no narazil si na problém, nechaj si poradiť. Komplexné individuálne riešenia ti budú poskytnuté v oblastiach: marketing, financovanie, právo a legislatíva, manažment, elektronické podnikanie, export a internacionalizácia, alternatívne formy podnikania.

Dlhodobé individuálne poradenstvo je určené pre MSP z Bratislavského kraja. Prihlásiť sa môžu začínajúci aj etablovaní podnikatelia. Deadline podávania prihlášok pre BA kraj je do 25.6.2019.

MSP z ďalších krajov majú možnosť prihlásiť sa do 16.6. K dispozícii je 80 konzultačných hodín pre podnikateľov, ktorý pôdobia menej ako 3 roky a 60 konzultačných hodín pre podnikateľov nad 3 roky.

E-learning platforma pre podnikateľov

E-learningová platforma pre podnikateľov ti ponúka prístup k praktickým informáciám a možnosť ušetriť čas a peniaze. Spoznajte atraktívny obsah, ktorý posunie tvoj biznis vpred. Ponuka je dostupná webe pre podnikateľov z Bratislavského kraja. Viac o možnosti na webe NPC.

Priestor pre tvoj budúci biznis v Coworkingu

Ak nepodnikáš ale máš podnikateľský nápad a chceš na ňom zapracovať, prihlás sa do Coworkingu a staň sa členom komunity ľudí z rôznych oblastí a profesií. Na svojom projekte môžeš pracovať individuálne alebo v tíme. Na 4 mesiace získaš vlastný pracovný stôl, prístup k tlačiarni, internetové pripojenie, nonstop prístup do coworkingového priestoru a samozrejme nové kontakty a cenné skúsenosti.

Do Coworkingu sa môžu prihlásiť nepodnikatelia (fyzické osoby) z Bratislavského kraja. Počet miest je limitovaný, prihlás sa čím skôr. Bližšie informácie získaš na webe NPC

Kancelárske priestory a poradenstvo v inkubátore

Začni pracovať na svojom projekte naplno v inkubátore od januára 2019K dispozícii budeš mať okrem toho aj mentoring a konzultácie s odborníkmi z praxe. 

Ak si začínajúci podnikateľ so sídlom v BA kraji a si na trhu do 3 dokov, máš možnosť prihlásiť sa na túto výzvu. Deadline podávania prihlášok už uplynul. Momentálne čakáme na ďalšie zverejnenie výzvy. 

Odborné individuálne poradenstvo

Jedinečná príležitosť pre budúcich podnikateľov skonzultovať špecifické otázky, ktoré stoja pred začiatkom vlastného biznisu. Využi príležitosť poradiť sa počas 10 konzultačných hodín s odborníkom, ktorý ti poradí vo vybranej oblasti, ako napríklad marketing, cenotvorba, predaj, financie či informačné technológie. 

Odborné individuálne poradenstvo je určené pre nepodnikateľov (fyzické osoby) zo všetkých krajov. Počet konzultácií je limitovaný, prihlás sa čím skôr. Všetko potrebné k čerpaniu odborných konzultácií pre BA kraj a ďalšie kraje na Slovensku nájdeš na stránke NPC.

Tréningy a školenia zamerané na soft-skills

Národné podnikateľské centrum ponúka možnosť prefinancovania tréningov zameraných na mäkké zručnosti pre uzavreté tímy o veľkosti 5 až 15 zamestnancov z konkrétnej firmy. Účastníci školenia musia byť s firmou v pracovnoprávnom vzťahu.

Lektora máte možnosť zvoliť si sami a zamerať sa môžete napríklad na rozvoj tímovej práce, argumentačnej logiky, stress-manažmentu, tvorivosti, neverbálnej komunikácie, či iných soft skills. Zameranie odborného školenia pre váš kolektív si môžete po konzultácii navrhnúť aj sami.

Podpora je určená pre tímy z malých a stredných podnikov so sídlom v Bratislavskom kraji. Všetky ďalšie potrebné informácie nájdete na stránke NPC.

Členstvo vo virtuálnom inkubátore

Toto podpora ti ponúka jedinečnú a komplexnú podporu viacerých úrovní. Konkrétne máš možnosť získať individuálne odborné poradenstvo (konzultácie), individuálne dlhodobé poradenstvo (mentoring) alebo aj množstvo informačných a networkingových príležitostí. Ak spĺňaš definíciu MSP, nepresiahol si dobu podnikania viac ako 3 roky a sídliš v jednom zo siedmich krajov okrem BA kraja, tak je táto ponuka práve pre teba. Viac o virtuálnom inkubátore si môžeš prečítať tu.

Účasť na domácom alebo zahraničnom podujatí zameranom na inovácie, technológie a startupy

Využi príležitosť bezplatne navštíviť podujatie doma alebo v krajinách EÚ, ktoré sa zameriava na oblasť tvojho podnikania. Zúčastniť sa môžu maximálne 2 zástupcovia, ktorým budú preplatené cestovné náklady, náklady na ubytovanie a vstup na podujatie. Výzva platí pre celé Slovensko okrem BA kraja a je otvorená pre podujatia, ktoré sa budú konať v období od septembra do novembra 2019. Viac informácií pre podnikateľov (MSP, do 3 rokov) alebo podnikateľov (MSP, nad 3 roky).

Creative Point

Zaujíma ťa technológia 3D tlače, laser či CNC fréza? Vďaka kreatívnej dielni Creative Point získaš okrem prístupu k týmto technológiám aj odborné poradenstvo. Využi možnosť zapracovať napríklad na svojom prototype. Výzva je momentálne dostupná pre podnikateľov a nepodnikateľov z BA kraja.

Ponuka nie je konečná

V blízkej budúcnosti sa bude zoznam rozširovať, niektoré výzvy sa budú opakovať a budú prebiehať ďalšie kolá na prihlasovanie uchádzačov o nefinančnú podporu.