Poznáte Dobrého podnikateľa? Dajte o ňom vedieť.

Máte vo svojom okolí podnikateľov, ktorí pomáhajú ostatným, alebo prispievajú k rozvoju svojho regiónu? Hľadáme šľachetných podnikateľov. Prihláste ich do druhého ročníka súťaže Dobrý podnikateľ, ktorej cieľom je podať im pomocnú ruku a odmeniť ich úsilie.

 

Kto sa môže prihlásiť do súťaže Dobrý podnikateľ

Do súťaže, ktorej hlavnou výhrou je suma 5 000 € a veľký mediálny priestor pre víťazného Dobrého podnikateľa, sa môže prihlásiť alebo byť nominovaný každý bezúhonný podnikateľ či majiteľ firmy s 1 až 30 zamestnancami, pôsobiaci na území Slovenska aspoň dva roky. Ak vášmu podnikaniu nechýba hlbší rozmer a váš príbeh môže byť inšpiráciou aj pre iných – prípadne takého podnikateľa poznáte vo svojom okolí – s prihlasovaním neváhajte.

„Byť dobrým podnikateľom neznamená len naplniť paragrafy zákona, ale predovšetkým prevziať zodpovednosť za seba, svoju rodinu aj zamestnancov. Znamená to vidieť vlastné postavenie v spoločnosti a v súbehu s ňou sa vedieť postaviť aj za tých, ktorým treba poradiť či pomôcť. Súťažou Dobrý podnikateľ chceme poukázať na všetkých, ktorí neváhajú nezištne pomáhať aj iným, zviditeľniť ich prácu a dať im najavo, že v tom nie sú sami,“ hovorí za porotu Juraj Lalík, predseda Slovenskej živnostenskej komory v banskobystrickom kraji.

Ako prebieha súťaž Dobrý podnikateľ

Držiteľ ocenenia Dobrý podnikateľ sa bude vyberať  v dvoch fázach. Tou prvou je verejné hlasovanie, v ktorom môže verejnosť do 30. júna 2015 z podnikateľských príbehov uverejnených na webe súťaže www.dobrypodnikatel.sk vybrať 10 najpopulárnejších. Počas tohto obdobia sa budú tiež dopĺňať nové nominované príbehy. Z  TOP 10 príbehov následne vyberie samotného víťaza porota

Kto je porotcom v súťaži Dobrý podnikateľ 2015

V porote sa v roku 2015 stretáva pestrá kombinácia odborníkov z podnikateľského prostredia:

  • Pavol Benčík, majiteľ siete Bencik Culinary Group
  • Juraj Lalík, predseda SŽK v banskobystrickom kraji a člen predstavenstva SŽK
  • Jana Karelová, biznis kouč a bývalá riaditeľka OZ Človek v ohrození
  • Róbert a Pavel Šarinovci, víťazi METRO Dobrý podnikateľ 2014
  • Martin Jaroš, communications manager METRO Cash & Carry SR

„Veríme, že rôznorodé a navzájom sa dopĺňajúce skúsenosti našich porotcov nám pomôžu opäť nájsť Dobrého podnikateľa, ktorý celému Slovensku ukáže, čo to znamená podnikať so srdcom,“ hovorí Martin Jaroš, communications manager METRO. Odborným garantom druhého ročníka súťaže je  Slovenská živnostenská komora. „Veľmi nás teší spolupráca so živnostenskou komorou, ktorá nám pomáha napĺňať náš spoločný cieľ a tým je rozvoj malého a stredného podnikania na Slovensku,“ dodáva M. Jaroš. Zároveň vyzdvihuje aj angažovanosť a ochotu Združenia mladých podnikateľov Slovenska, ktoré pomáha s propagáciou projektu.

Kto sa stal Dobrým podnikateľom v roku 2014

Do prvého ročníka súťaže Dobrý podnikateľ minulý rok svoje príbehy prihlásilo viac ako 60 podnikateľov. Víťazmi sa stali bratia Róbert a Pavel Šarinovci z Veľkého Krtíša, zakladatelia siete predajní Deaf Kebab, v ktorých rýchle občerstvenie predávajú nepočujúci.

 

Kedy spoznáme Dobrého podnikateľa 2015

Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie ocenenia aktuálneho ročníka súťaže prebehne počas galavečera v októbri 2015. Okrem hlavnej výhry 5.000 € sa každý z desiatich finalistov súťaže môže tešiť na odmenu 200 € a príbeh s najvyšším počtom hlasov na špeciálnu Cenu verejnosti. Tou je mediálny priestor, ktorý poskytne partner súťaže RTVS.

Časový harmonogram a ďalšie informácie

Súťaž prebieha v období od 15. apríla 2015 do 31. októbra 2015 a je rozdelená do niekoľkých fáz:

  • 1. fáza (15. 4. - 30. 6. 2015): Nominácia a registrácia súťažiacich, online hlasovanie verejnosti.
  • 2. fáza (1.7. 2015 – 30.9 2015): Zverejnenie shortlistov TOP 10 finalistov online hlasovania, zasadnutie odbornej poroty a výber víťazov.
  • 3.  fáza (1.10 - 31.10 2015): Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie ocenení.