K Rakúsku opäť o krok bližšie

Rakúsko bezpochyby patrí pre slovenských podnikateľov k atraktívnym trhom. Najmä pre jeho geografickú blízkosť a kúpnu silu je jednou z TOP 3 destinácií do ktorých plánujú slovenskí podnikatelia rozšíriť svoje podnikanie.

Aj preto Združenie mladých podnikateľov Slovenska spolu Agentúrou mesta Viedeň na podporu podnikania v roku 2014 pokračuje v spoločných aktivitách na podporu slovensko-rakúskeho podnikania.

Čo nás teda čaká?

Už na konci februára a následne na konci mája sa môžete zúčastniť seminára „Ako robiť biznis v Rakúsku“. V slovenskom jazyku sa dozviete základné informácie ako v Rakúsku založiť spoločnosť, aké formálne náležitosti musíte splniť, aké iné registračné povinnosti je potrebné splniť, resp. koľko vás to orientačne bude stáť. Dozviete sa aj zaujímavé tipy kam sa obrátiť keď hľadáte informácie a ktoré inštitúcie vám vedia byť pri expanzii nápomocné. Po skončení seminára budete môcť osobne konzultovať s ľudmi s Agentúry mesta Viedeň na podporu podnikania, ktorí vám dajú odpovede na vaše otázky alebo pomôžu vás nasmerovať na správne miesta. (konzultácie budú v AJ a NJ)

Ak si mladý podnikateľ alebo rozbiehaš svoj vlastný start-up, odporúčame 27.2.2014 zájsť na „raňajky do Viedne“. Podujatie Business Breakfast vo Viedni je neformálne stretnutie rakúskych start-upov a mladých podnikateľov s ľudmi z Vienna Business Agency, za účelom networkingu a priblíženiu sa verejného sektora k tým, pre ktorých služby poskytujú pre podnikateľov a budúcich podnikateľov. Na podujatie sú prostredníctvom ZMPS pozvané aj slovenské start-upy a mladé firmy.

Pre tých, ktorí majú podnikateľský nápad alebo zámer a chcú ho premeniť na reálne podnikanie, je aj tento rok pripravená séria piatich workshopov TwinEntrepreneurs. Začína na konci marca a konať sa bude v Bratislave a vo Viedni. Ide o mikro „akceleračný program“, ktorý účastníkom počas piatich workshopov pomôže premeniť nápad na biznis koncept a následne na biznis model. Účastníci sa taktiež dozvedia ako robiť marketing efektívne aj s malým rozpočtom a v neposlednom rade získajú veľmi cennú spätnú väzbu nielen od trénerov, ale aj od kolegov – podnikateľov zo Slovenska a Rakúska, nakoľko program je spoločný pre slovenské aj rakúske start-upy (program je v anglickom jazyku). Účastník s najväčším potenciálom taktiež získa 10 hodín individuálneho business koučingu v hodnote 1500 EUR.

V októbri pripravujeme zaujímavý event na prepojenie slovenských a rakúskych startupov, ktorý by nemal nikto kto to so svojim start-upom myslí vážne a má ambície ísť globálne zmeškať.

Okrem týchto aktivít sa uskutoční niekoľko vebinárov na zaujímavé témy. Ak chcete byť informovaní, prihláste sa do newslettera ZMPS a hlavne sledujte sociálne siete ZMPS, kde nájdete vždy najaktuálnejšie udalosti smerované nielen na slovensko-rakúsku spoluprácu.

Informácie o SK AT aktivitách nájdete aj na www.TwinEntrepreneurs.eu