Bezplatná podpora pre tvoje podnikanie v roku 2018

Slovak Business Agency ponúka pre mladých podnikateľov niekoľko možností na získanie nefinančnej podpory. Prinášame aktuálny prehľad.

Akú podporu môžeš aktuálne získať

Podporný program Bratislavský kraj Ostatné kraje okrem bratislavského
Internacionalizácia MSP - Krátkodobé poradenstvo - 10 konzultačných hodín na pomoc s expanziou do zahraničia (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)
Internacionalizácia MSP - Dlhodobé poradenstvo - 80 konzultačných hodín pri expanzii do zahraničia (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)
Rastový program - Krátkodobé poradenstvo 10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka) 10 konzultačných hodín (o podporu je možné žiadať priebežne počas celého roka)
Rastový program - Dlhodobé poradenstvo 80 konzultačných hodín (deadline 29.3.2018) pripravuje sa
Inkubačný program - inkubátor NPC členstvo v inkubátore - kancelárske priestory, mentoring, konzultácie (deadline 2.4.2018) -
Akceleračný program - Coworking

členstvo v Coworkingu na 4 mesiace (prihlasovanie prebieha počas celého trvania výzvy)

-
Akceleračný program - Odborné individuálne poradenstvo 10 konzultačných hodín pre budúcich podnikateľov (prihlasovanie prebieha priebežne počas celého trvania výzvy)  

Krátkodobé individuálne poradenstvo pre expanziu na zahraničné trhy

Malé a stredné podniky, ktoré chcú vstúpiť na zahraničné trhy, majú možnosť získať 10 poradenských hodín formou individuálnych konzultácií na riešenie všetkých otázok ohľadne vstupu na zahraničný trh. 

Krátkodobé individuálne poradenstvo s dôrazom na internacionalizáciu je určené pre MSP so sídlom vo všetkých krajoch Slovenska okrem Bratislavského. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia Výzvy. Viac sa dočítaš na webe Slovak Business Agency

Dlhodobé individuálne poradenstvo pre expanziu do zahraničia

Potrebuješ skonzultovať tvoju marketingovú či obchodnú stratégiu pri rozširovaní tvojho biznisu na zahraničné trhy? Tak neváhaj a prihlás sa na individuálne poradenstvo v trvaní 80 konzultačných hodín so skúseným odborníkom, bez nutnosti spolufinancovania. 

O dlhodobé individuálne poradenstvo sa môžu uchádzať podnikatelia so sídlom na Slovensku s výnimkou Bratislavského kraja. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia Výzvy. Všetky ďalšie informácie nájdeš na stránke Slovak Business Agency.   

Krátkodobé individuálne poradenstvo pre MSP

V rámci krátkodobého poradenstva máš k dispozícii 10 konzultačných hodín s odborníkom na danú oblasť pre rýchle a efektívne riešenie tvojich špecifických otázok, a to úplne zdarma.

O túto formu pomoci sa môžu uchádzať podnikatelia spĺňajúci definíciu MSP so sídlom v Bratislavskom kraji a taktiež mimo Bratislavský kraj. Žiadosť je možné zaslať priebežne až do uzavretia Výzvy. Viac informácií pre žiadateľov z Bratislavského kraja a pre žiadateľov mimo Bratislavský kraj

Dlhodobé individuálne poradenstvo 

Rozširuješ svoj biznis, chceš sa v podnikaní posunúť ďalej? Potrebuješ komplexné biznis riešenia? Získaj 80 bezplatných konzultačných hodín so skúseným expertom, ktorý ťa nasmeruje na správnu cestu.  

Prihlásiť sa môžu podnikatelia spĺňajúci definíciu MSP z Bratislavského kraja do 29.3.2018. Všetko potrebné k získaniu dlhodobého poradenstva nájdeš na stránke Slovak Business Agency.

Získaj miesto v inkubátore NPC a využi jeho výhody naplno

Ak si začínajúci podnikateľ a svoj štart chceš zahájiť efektívne, prihlás sa do inkubátora Národného podnikateľského centra v Bratislave. Využi naplno možnosti, ktoré ti inkubátor ponúka - vybavené kancelárske priestory zadarmo, mentoring a konzultácie a v neposlednom rade kontakty. Ako funguje inkubátor a ako sa darí záujemcom z prvej výzvy si môžeš prečítať na stránke Národného podnikateľského centra.

O miesto v inkubátore NPC sa môžu uchádzať podnikatelia z Bratislavského kraja spĺňajúci definíciu MSP do 3 rokov existencie. Deadline na podávanie prihlášok je 2.4.2018. Dalšie informácie nájdeš v článku

Priestor pre tvoj budúci biznis v Coworkingu

Ak nepodnikáš ale máš podnikateľský nápad a chceš na ňom zapracovať, prihlás sa do Coworkingu a staň sa členom komunity ľudí z rôznych oblastí a profesií. Na svojom projekte môžeš pracovať individuálne alebo v tíme. Na 4 mesiace získaš vlastný pracovný stôl, prístup k tlačiarni, internetové pripojenie, nonstop prístup do coworkingového priestoru a samozrejme nové kontakty a cenné skúsenosti.

Do Coworkingu sa môžu prihlásiť nepodnikatelia (fyzické osoby) z Bratislavského kraja. Počet miest je limitovaný, prihlás sa čím skôr. Bližšie informácie získaš na webe

Odborné individuálne poradenstvo

Jedinečná príležitosť pre budúcich podnikateľov skonzultovať špecifické otázky, ktoré stoja pred začiatkom vlastného biznisu. Využi príležitosť poradiť sa počas 10 konzultačných hodín s odborníkom, ktorý ti poradí vo vybranej oblasti, ako napríklad marketing, cenotvorba, predaj, financie či informačné technológie. 

Odborné individuálne poradenstvo je určené pre nepodnikateľov (fyzické osoby) z Bratislavského kraja. Počet konzultácií je limitovaný, prihlás sa čím skôr. Všetko potrebné k čerpaniu odborných konzultácií nájdeš na stránke

Ponuka nie je konečná

V blízkej budúcnosti sa bude zoznam rozširovať, niektoré výzvy sa budú opakovať a budú prebiehať ďalšie kolá na prihlasovanie uchádzačov o nefinančnú podporu.